مجموعه پادکست میراث

آموزش تبلیغ نویسی

کسب درآمد از اینستاگرام

دوره تکامل کسب و کار

اصول تولید محتوا

دوره همه چیز پول

دوره دوستی با درون

دوره مرد آلفا

آموزش فریم ورک فلاتر

آموزش سئو

استفاده از این محتوا رایگان میباشد

تهدید ها و فرصت ها در اینستاگرام ✔️

تهدید ها و فرصت ها در اینستاگرام

تهدید ها و فرصت ها :توی این قسمت می خواهیم در مورد تهدیدها و فرصت های راه اندازی کسب و کار  توی اینستاگرام باهم صحبت کنیم.

توی قسمت قبل درباره مزیت و معایب ش گفتیم حالا میخواییم در مورد تهدیدها و فرصت‌ها بگیم .

تهدید چیزهایی که بیرون از ما هستند و خیلی وقتها که اتفاق میوفته رو نمیتونیم کنترل کنیم ولی بعدش میتونیم  مدیریت کنیم. یکی از تهدید هایی که خیلیا خاطرش میترسن جلوی دوربین  بیان و فعالیت کنن و اصن میترسن بگن این اکانت اینستاگرام مال منه قضاوت کردن بقیه است . میگه می‌ترسم جلوی دوربین بیام قضاوتم  کنند به این شکل چشمت این شکلیه صورت این شکلیه یا حرف زدنتون لهجه داری .چه اهمیتی داره قضاوت بقیه.محتوایی که میگی خیلی مهمه .انقدر باید بیای تو تصویر  چهره تو خوب و بد بره کنار فقط محتوات بمونه  .

نمایش چهره

تهدید ها و فرصت ها :واسه آدما چهره عادی  میشه دیگه چهره خیلی قشنگ باشه بعد توجه می کنن به حرفا .چهره خیلی  هم زشت باشه همینه فاصله میگیره .از این ماجرا پس اگه نگران این هستید که  قضاوت بشین یا نگرانید که بگن این همه کار کرده حالا اومده توی اینستاگرام داره فعالیت میکنه . 

 یا مثلا  بلاگر شده یا اومده محصول داره میفروشه محصول معرفی میکنه. چه اهمیتی داره این قضاوت در مورد من بوده ها. گفتن تو  شرکت داری تو این انجمن عضوی یا سمت داری بعد اومدی داری تو اینستاگرام میگی چطور فالور اضافه کنم .چه اشکالی داره دوست دارم. دوست دارم فعالیت کنم شرکت دارم که شرکت کنم واسه خودم دارم دوست دارم تو اینستاگرام این کارو بکنم .خیلی قضاوت هست.

در مورد دختر ا خیلی بیشتره. محدودیت واسه دخترا من میدونم خیلی بیشتره چه حضور بیرون از خونه چه ضبط کلیپ چه حالا مزاحمت هایی که  براشون ایجاد میشه .واسه پسران مدل دیگه قضاوت کردن هست که فکر می کنی چه خبره اینجا. ولی اصلا قضاوت بقیه واستون مهم نباشه.

انتقاد سازنده

کسی بهتون  انتقادی میکنه انتقاد سازنده خیلی خوبه انتقاد کنه  ولی نه اینکه آدم آسیب ببینید. خیلی وقتا محتواهایی درست میکنی و بعد که خیلی انتقاد میکنن  خودتم متوجه میشی که انگار اون چیزی که باید نشده و اون بازدهی برات ایجاد نمیشه . که اونم با یه تغییر درست میشه .

در دسترس بودن یکی از موارد تهدید ها و فرصت ها

تهدید ها و فرصت ها در اینستاگرام :یه موضوع دیگه اینکه وقتی پیج اینستاگرام میزنی خیلی دردسترسی دردسترس آدما . محصولی داشته باشی که مشتری و خریدار ناراضی داشته باشه خیلی راحت میتونه بهت انتقاد کنه. این از یه جهت خوبه که مشتری کامل حرفشو میزنه و میدونه که میشنوی و خیالش راحت میشه و از یه طرف هم واسه تو خیلی بده و ممکنه روحیاتت آسیب ببینه . البته اون آسیبه خوبه  مثل که وقتی میری باشگاه تمرین می‌کنیم بدنت درد میگیره ریز آسیبی وارد میشه این از همون آسیب‌هایی که بعداً باعث رشد میشه. درد میکشی حرف میشنوی ولی یاد میگیری محصول بهتری بسازیم . محصول بهتری بسازیم به آدمای بهتری و به آدم های دقیق‌تری بفروشیم .

قضاوت ها و سو تفاهم ها

تهدید ها و فرصت ها در اینستاگرام :موضوع دیگه ای که ممکنه شما را اذیت کنه سوتفاهم ‌ها و حرف‌ها و بازخوردهای آدم‌هایی که شاید شما کامل نمی‌شناسند . از روی ظاهر دارند شما را قضاوت کند مثلاً میگن فلانی بی سواد آمده فلان چیزو آموزش  میده اومده داره فلان محصول  میفروشه یهو از کجا اومد حالا مثلاً داره خدمات مارکتینگ میده .اینا کسایی هستند که یه دقیقه هم باهات حرف نزدن اما شاید  با تو حرف بزنه نظرش کامل عوض میشه.  پس مشخصه این آدم شما را نمیشناسه  پس از بازخورد این آدمهایی که شمارو نمیشناسن ازتون نخریدن ناراحت نشید .

عقب نکش

من اولا اینجور بود که خیلی دفاع میکردم . درصورتی که  یکی پست گذاشته بر علیه تو استوری گذاشته و دوست داره که آدما اینجوری در مورد تو فکر کنن. تو احتمالا تو  زمین  اون شانسی نداشته باشد واسه موفقیت و کسب و کار و واسه نتیجه و دستاورد پس خیلی  خودتواذیت نکن. پس این از  تهدیدات ومورد قضاوت قرار گرفتن و اون چیزی که میخوای درنیاد نارضایتی مشتریان نارضایتی مشتری و انتقادهای مستقیم و سریع که تهدیدیه که میتونی باهاش فرصت بسازی  و بازخورد آدما که یهوبا رسانه‌ای دارن یه چیزی  میان کاری بکنن که شما جمع کنید ولی نباید بکنی بری. باید وایسی و یه فرقی داشته باشی با بقیه کسایی که یه روز میاد و یه روز میرن و از کسب و کارت عقب نکشی.

فرصت ها در اینستاگرام

تهدید ها و فرصت ها در اینستاگرام :حالا تهدیداشو گفتیم چه فرصت هایی هست . اگه که یه ذره فعالیت مفید داشته باشیم که سرمایه‌گذاری خیلی کمی بکنیم  بازدهی فوق العاده میگیری .مثلا گرفتن مغازه و راه اندازی یه کسب و کار 100 میلیون پول پیش لازم داره و ماهی یه مقدار هم اجاره باید بدی که مغازه دکور و وسیله هم لازم داره  .حالا فرض کنید شما توی اینستاگرم اجاره یه ماهتو هزینه کنی اتفاقی که میوفته اینه که یه تعداد بالایی فالور میگیری . با اینکار یه تعداد بالایی از افراد شما و محصولتون و میبینن .

نمایش رو حیاتتون

یه کار دیگه هم میتونه این باشه که شما باحال بودن و شاد بودن و جذاب بودن خودتون و حصولتون و توی اینستاگرام نمایش بدی . اگه یه مغازه داشته باشی و فروشنده باشی فقط آدم هایی که میان تو مغازت با روحیاتت آشنا میشن . توی اینستاگرام میتونی باحال بودن برندتو به نمایش بزاری و خود واقعیتو توی اینستاگرام به نمایش دربیاری . یه کار دیگه هم که میتونی بکنی اینه که این آدمایی که دنبالت میکنن خودشون کسایی باشن که تبلیغتو میکنن .

یعنی کاربرا رو با محتوا و دلسوزی و قبیله سازی همرا خودت میکنی . یه فرصتی میسازی واسه خودت که یه تعداد از فالورهات کسایی هستن که از شما و کاراتون حرف میزنن . پس این فرصت و داری که با محتوای جذاب با محتوای منطقی با محتوای احساسی آدم ها رو همراه خودت کنی. این خیلی جذاب و خیلی فرصت بزرگیه . و تمامی این موارد به همدلی و فعالیتتون توی اینستاگرام مربوطه.

تاثیر اینستاگرام در کسب و کار ها ✔️
ذهنیت کسی که از اینستاگرام دوره ✔️
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست