مجموعه پادکست میراث

آموزش تبلیغ نویسی

کسب درآمد از اینستاگرام

دوره تکامل کسب و کار

اصول تولید محتوا

دوره همه چیز پول

دوره دوستی با درون

دوره مرد آلفا

آموزش فریم ورک فلاتر

آموزش سئو

استفاده از این محتوا رایگان میباشد

مزیتتو زودتر از بقیه بگو ✔️

مزیتتو زودتر از بقیه بگو

مزیتتو زودتر از بقیه بگو :نکته ظریفی که وجود داره اینه که گاهی ما و رقیبامون مزیت هایی داریم که عنوانش نمی کنیم و اگه اولین کسی باشیم که این مزیت رو عنوان میکنه میتونیم مخاطبای زیادی رو به خودمون جلب کنیم و فروشمونو افزایش بدیم.

یه مثال بزنم: شرکت هاینز یکی از معروف ترین و بزرگترین شرکت هاییه که سس تولید میکنه، سس کچاپ یا گوجه فرنگی که خیلی در دنیا رایجه استفاده میشه.

این شرکت سال ها قبل برای اولین بار تو تبلیغات خودش ادعا کرد که سس های ما بسیار خوشرنگ و خوشمزه هستن چون قبل از تولید سس، پوست گوجه فرنگی با دستگاه های تمام اتوماتیک کنده میشه و بعد از گوجه فرنگی سس تهیه میشه.

بعد از مدت کوتاهی کارخونه های زیادی شکایت کردن و ادعا کردن که ما هم همین کارو انجام میدیم.

نکته مهم این موضوع چی بود؟ این بود که هاینز اولین شرکتی بود که این مزیت رو ادعا کرد. شاید شرکت های دیگه هم همین کارو می کردن اما هیچکدومشون تو تبلیغاتشون اونو بیان نکردن.

میتونیم بررسی کنیم که خودمون چه مزیت هایی داریم که شاید رقیبامونم ممکنه عینا همون مزیت رو داشته باشن ولی هیچکدوم توی تبلیغاتشون ادعایی نکردن.

این هم یه راهکاره که میتونیم توی تبیلیغات استفاده کنیم و مزیت های خودمون رو بیان کنیم. حتی اگر دیگران هم همون مزیت رو دارن ولی بیان نکردن.

مزیتتو زودتر از بقیه بگو و خودتو بالا بکش

ساختن مزیت های رقابتی کار سختی نیست،لازم نیست کسب و کارتون  رو از اول طراحی کنید وتغییرات بنیادی و پایه ای ایجاد کنید. گاهی یه تمایز بسیار کوچیک که شاید بقیه هیچ توجهی بهش ندارن می تونه شما رو خیلی بالاتر از دیگران قرار بده.

مثلا فقط اینکه تیم فروشندگان شما یه مقدار خوش برخوردتر هستن یا یه مقدار با حوصله تر هستن، می تونه یه مزیت رقابتی قابل توجه باشه و تو تبلیغات خودتون بنویسین که تیم فروش ما با حوصله به تمام سوالات شما پاسخ  میده. همین میتونه یه مزیت رقابتی خیلی مهم باشه.

نکته مهم اینه که تبلیغات هیچ معجزه ای نمی کنه اگه ما هیچ مزیت رقابتی نسبت به دیگران نداشته باشیم.

پس باید یه سری مزیت ها برای خودمون ایجاد کنیم و بعد با تبلیغات این مزیت ها رو به دیگران بگیم یا اگه مزیتی داریم که بقیه هم دارن ولی کسی هیچ ادعایی نکرده ما میتونیم با تبلیغات اولین فردی باشیم که اونو به دیگران و به خصوص مخاطبامون اعلام میکنیم.

چیکار کنم که فروشم بالابره ✔️
چی باعث میشه خرید کنیم ✔️
, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست