مجموعه پادکست میراث

آموزش تبلیغ نویسی

کسب درآمد از اینستاگرام

دوره تکامل کسب و کار

اصول تولید محتوا

دوره همه چیز پول

دوره دوستی با درون

دوره مرد آلفا

آموزش فریم ورک فلاتر

آموزش سئو

استفاده از این محتوا رایگان میباشد

چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم! ✔️

چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم

تو این جلسه با یادگیری مفهومی ساده اما مهم به اسم بازگشت سرمایه یاد میگیریم که چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم.

بازگشت سرمایه

چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم :یه اصطلاحی تی تبلیغ نویسی وجود داره به اسم ROI یا Return on investment یا بازگشت سرمایه که میخوام باهاش آشنا بشید.

بازگشت سرمایه به ما نشون میده وقتی بودجه یا هزینه ای رو برای تبلیغات صرف می کنیم چقدر از این سرمایه گذاری ما بر می گرده.

در واقع بازگشت سرمایه به ما نشون میده چقدر تبلیغاتی که انجام میدیم اثرگذاره و چقدر سود ایجاد می کنه.

اگه تعریف علمی و دقیق بازگشت سرمایه رو بخواید ما در واقع سودی که از یک تبلیغات به دست میاریم رو منهای هزینه تبلیغات می کنیم و اونو تقسیم بر هزینه کل تبلیغات می کنیم.

مثال بازگشت سرمایه

چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم :با یه مثال این موضوع کاملا براتون روشن میشه. فرض کنید شما 100 هزار تومن بودجه برای تبلیغات اختصاص دادید و یه تبلیغی رو انجام دادین.

در نتیجه این صد هزار تومن تبلیغ شما 110 هزار تومن سود خالص کسب کردین.

اگر این دو تا عدد رو از هم کم کنیم، می بینیم که سود خالص ما از این عملیات 10 هزار تومن بوده و اگر این عدد رو به کل بودجه اختصاص داده شده به تبلیغ یعنی صدهزار تومن تقسیم کنیم اگه این عدد به صورت درصد بیان بشه ما ده درصد بازگشت سرمایه داشتیم.در واقع بازگشت سرمایه رو با نرخ سود بانکی می تونیم مقایسه کنیم.

اگه بتونید تبلیغاتی رو درست کنید که بازگشت سرمایه اش 50 درصد مثبت باشه اونوقت اگه هر پولی رو برای تبلیغات صرف کنید بعد از یه مدت مشخص 50 درصد اون پول به کل پول شما اضافه شده.

بنابراین  اگر مطمئن باشید بازگشت سرمایه شما 50 درصد مثبت هست هیچوقت صد میلیون تومن پولتون رو توی بانک نمیذارید.

به جای اینکه این پول رو توی بانک بذارین این صد میلیون رو خرج تبلیغات می کنین، البته نه هر نوع تبلیغاتی!بلکه تبلیغاتی که با اصولی که توضیح خواهم داد ساخته بشه که کاملا اصولی و حرفه ای است و نتیجه اش این میشه که شما بعد از مدت مشخصی 150 میلیون تومن پول دارین یعنی کاری خواهید کرد که هیچ بانکی قادر نیست برای شما انجام بده و اینقدر سود به شما برسونه.

چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم واز بازگشت سرمایه منفی جلوگیری کنیم؟

آیا عدد بازگشت سرمایه می تونه منفی باشه؟ بله می تونه!

فرض کنید شما صد هزار تومن پول تبلیغات دادین و نود و پنج هزار تومن سود کردین. در واقع چه اتفاقی افتاد؟ شما از کل این عملیات تبلیغاتی که انجام دادین پنج هزار تومن ضرر کردین.

بنابراین بازگشت سرمایه شما طبق فرمولی که بهتون گفتم  5 درصد منفی است. اگه این نوع تبلیغات رو انجام بدین چه اتفاقی می افته؟ مرتبا سرمایه شما کاهش پیدا می کنه و ضررهای بیشتری رو متحمل خواهید شد.

حقیقت اینه که خیلی از تبلیغاتی که توی کسب و کارها انجام میشه بازگشت سرمایه منفی داره.

خیلی از مدیران رسانه ها و کسب و کارها به این موضوع راضی شدن. در واقع خیلی از مدیرانی که بهشون مشاوره می دادم روش کارشون این بود که دو میلیون پول صرف تبلیغات می کردن و نصف این پول رو صرف تبلیغاتی می کنن که هیچ سودی نداره.

در واقع حاضرن نصف پولشونو دور بریزن که صرفا بگن ما داریم تبلیغات انجام میدیم و سعی می کنیم برندمونو حفظ کنیم و دلایلی هم برای خودشون میارن ولی شما اینجا یاد می گیرین با سعی و تلاش های کوچیک و تبلیغ نویسی حرفه ای به سوال چطور میتونیم سرمایه مونو چند برابر کنیم جواب بدین و تقریبا هیچ وقت ریسک نکنید و هیچ وقت پولتونو توی تبلیغات از دست ندین و در بدترین حالت کل پولی که صرف تبلیغات کردین به شما برگرده.

تبلیغات اثر گذار ✔️
راز کسب ثروت ✔️
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست