پرش به محتوا

کارهایی که یک طراح تجربه کاربری باید انجام دهد

  در واقع تو این بحث قراره با کارهایی که یک طراح تجربه کاربری باید انجام دهد آشنا بشیم.

  حوزه UX یه حوزه فوق العاده وسیعه. بنابراین تنوع پروژه هایی که شما به عنوان طراح باهاش برخورد خواهید خواهید داشت فوق العاده زیاد خواهند بود. پس نمیشه یه روند مشخص رو برای پروژه های تجربه کاربری معین کنیم و بگیم برای تمام پروژه ها از همین روند استفاده بکنید.

  روند انجام پروژه های تجربه کاربری ثابت نیست!

  روند انجام پروژه های تجربه کاربری ثابت نیست

  کارهایی که یک طراح تجربه کاربری باید انجام دهد یه روند مشخص نیست و بستگی داره به اینکه این پروژه چه نوع پروژه ای هست.مشتری از شما چه انتظاراتی داره، چقدر مشتری قراره برای انجام پروژه بودجه بده و شما به عنوان طراح چه سطحی از تجربه رو دارید. در واقع کارهایی که یک طراح تجربه کاربری باید برای یک اپلیکیشن انجام دهد براساس این موارد هست که میاد تعیین میشه و نمیشه گفت ما یه روند ثابت رو برای تمام پروژه ها رو داریم.

  با توجه به اینکه ما اینجا بحث آموزش رو داریم سعی کردیم یه روند کاملا جامع و universal رو تعریف کنیم که برای اکثر پروژه های فریلنسینگ و سازمانی کاربرد داشته باشه و شما تقریبا بتونید با استفاده از این روند که یه روند کاملا اصولی و جامع هست انواع پروژه های تجربه کاربری رو مدیریت کنید.

  روند انجام پروژه های تجربه کاربری

  روند انجام پروژه های تجربه کاربری

  این روند یه روند کاملا اصولیه و بر اساس دو تا از مباحثی که قبلا راجع بهش صحبت کردیم ساخته شده. این روند طراحی هم یه روند طراحی کاربر محوره و هم بر اساس بحث طراحی چرخشی طراحی شده. در واقع هر دوتای این مباحث رو که قبلا در مورد اهمیتشون صحبت کردیم در این دوره خواهید داشت.

  در واقع هم بر اساس اطلاعات و نیاز کاربران طراحی خواهید کرد.توی مراحل مختلف طراحی با کاربردر ارتباط خواهید بود، اپلیکیشن رو با کاربر تست، ارزیابی و ارائه خواهید کرد. هم بسته به نوع پروژه این روند طراحی میتونه چرخش و تکرار داشته باشه و هم میتونه تکرار نداشته باشه و فقط یه بار اتفاق بیفته. این برمیگرده به اینکه روند انجام پروژه طراحی تجربه کاربردی به چهار موردی که توی پاراگراف های قبلی گفتیم بستگی داشت که سعی کردیم این چهار مورد رو توی این روند طراحی بگنجونیم.

  فرآیند پروژه های UX

  کارهایی که یک طراح تجربه کاربری باید انجام دهد

  شروع این روند با استراتژیه. بعد از اون به مرحله کاربرپژوهی میرسیم. توی مرحله کاربر پژوهی یه سری اطلاعات رو از کاربر جمع آوری میکنیم.

  توی مرحله بعدی اطلاعاتی که جمع آوری کردیم رو تحلیل میکنیم و بر اساس تحلیلی که انجام دادیم یک محصول رو طراحی میکنیم .

  بعد از مرحله طراحی اون روتولید میکنیم. بعد از تولید بسته به نوع پروژه ای که انجام دادیم اگر که نوع پروژه طوری بود که قرار بود که فقط یک بار ارائه بشه و بعد از کار تولید کار شما تمام هست یعنی طرح خودتون رو به توسعه دهندگان میدید. خیلی از پروژه های فریلنسینگ همین طور هستن.

  گاهی اوقات هم نه! بودجه به شما اجازه میده وکارفرما از شما میخواد بیاید روند طراحی رو چرخشی مدیریت بکنید یعنی بیاید یه اپلیکیشن اولیه رو تولید کنید اونو ارائه کنید به کاربرانتون و بر اساس ارزیابی که از اپلیکیشن دارید مجددا اونو وارد چرخه طراحی کنید. یعنی باز از کاربران اطلاعات جمع کنید و اونو ارزیابی کنید و مجدد کار طراحی رو انجام بدید اینقدر این کارو ادامه بدید تا به یه  اپلیکیشن کاملا مطابق نیاز کاربران برسید.

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی آنلاین