پرش به محتوا

طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک: هزینه، ویژگی های کلیدی و مدل کسب و کار آن

  گسترش استفاده از تلفن های هوشمند باعث شده که مردم برای انجام هر کاری ابتدا به سراغ اپلیکیشن های موبایل بروند. مشاوره های پزشکی و رزرو نوبت پزشک هم از این قاعده مستثنی نیست و افراد ترجیح می دهند این کار را در خانه و بدون نیاز به مراجعه حضوری به کلینیک انجام دهند.

  اگر شما یک استارتاپ هستید و به دنبال فرصتی برای رشد در صنعت مراقبت های بهداشتی هستید، سرمایه گذاری در یک اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک ایده خوبی است.

  اگر هنوز در دو راهی هستید که آیا طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک ایده خوبی است یا خیر، بهتر است نگاهی به بازار مراقبت های بهداشتی بیندازید و تقاضای روزافزون برای اپلیکیشن های رزرو نوبت پزشک آنلاین را درک کنید.

  آمار بازار صنعت بهداشت و درمان

  امروزه در کشور ما خدمات مشاوره آنلاین درحوزه مراقبت های پزشکی در مرکز توجه گرفته است. بزرگترین مزیت این اپلیکیشن ها این است که کلینیک، شما را از مشکلاتی مانند زمان انتظار، عدم حضور بیماران، کارمندان خسته و ... نجات می دهد.

  • طبق گزارش نظر سنجی، اینترنت اشیا می تواند هزینه های عملیاتی و ناکارآمدی بالینی را تا حد زیادی کاهش دهد.
  • 64 درصد از پزشکان معتقدند اینترنت اشیا می تواند به کاهش بار پرستاران و پزشکان کمک کند.
  • در حوزه اپلیکیشن های آموزش بیمار و ابزارهای مدیریت بیماری ها 404 اپلیکیشن وجود دارد که به طور میانگین 200 نصب فعال دارند. دو نمونه از این اپلیکیشن ها اسمارت مدیکو و سامانه تریتا است.
  • در حوزه اپلیکیشن های دسترسی به خدمات سلامت 90 اپلیکیشن فعال در کشورمان وجود دارد که به طور میانگین 1314 نصب فعال دارند.
  • پیش بینی می شود روز به روز بر تعداد بیمارانی که از ابزارهای نظارت از راه دور استفاده می کنند بیشتر شود.

  در گذشته کسی فکر نمیکرد که صنعت پزشکی تا این حد رشد کند. اما پیشرفت تکنولوژی تغییر زیادی در این صنعت ایجاد کرد.

  در واقع این صنعت به یکی از پررونق ترین صنایع تبدیل شده است که نیازهای پزشکی میلیون ها نفر را تامین می کند.

  صنعت پزشکی مدام در حال رشد است و با استفاده از اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک آینده امیدوار کننده ای دارد.

  حال که با مزیت ها و آمار اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک به صورت آنلاین آشنا شدیم، بسیاری از شما کنجکاو هستید که بدانید هزینه طراحی این اپلیکیشن چقدر است.

  در حالی که عوامل مختلفی بر هزینه طراحی اپلیکیشن نوبت پزشک آنلاین تاثیر می گذارد، آنچه که باید در اپلیکیشن خود بگنجاید بزرگترین بخش طراحی آن است.

  قبل از بررسی سایر عوامل، بهتر است به ویژگی ها و عملکردهای اپلیکیشن رزرو پزشک بپردازیم.

  طراحی اپلیکیشن مشابه اینستاگرام

  ویژگی ها و عملکردهای مهم اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  ویژگی ها و قابلیت های اپلیکیشن مهم ترین فاکتوری هستند که بر هزینه اپلیکیشن شما تاثیر می گذارند. بعضی از افراد ویژگی هایی را به طور تصادفی اضافه می کنند بدون اینکه بدانند بر زمان و بودجه اپلیکیشن تاثیر می گذارند.

  ما بر اساس نظر سنجی و گزارشاتی که از بازار تهیه کردیم، لیستی از ویژگی های ضروری را در ادامه بیان میکنیم که باعث افزایش کیفیت و عملکرد اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک آنلاین شما می شود.

  1-ثبت نام کاربر

   برای سهولت دسترسی، بهتر است از چندین روش برای ثبت نام استفاده کنید. مانندثبت نام با ایمیل و ادغام رسانه های اجتماعی. این ویژگی را باید هم برای بیماران و هم پزشکان در اپلیکیشن اضافه کنید.

  بیماران: به آنها اجازه دهید تا با وارد کردن اطلاعات شخصی مانند نام، سن، آدرس، شناسه ایمیل، بیمه و موارد دیگر مراحل ثبت نام را تکمیل کنند.

  پزشک: با ارائه مدارک پزشکی، به پزشکان اجازه ثبت نام دهید تا از ایجاد حساب های کلاهبرداری جلوگیری کنید. امکان اضافه کردن اطلاعاتی مانند جزییات مکان، آدرس کلینیک، مرکز پزشکی، تخصص، تجربه و موارد دیگر را بدهید.

  2-کادر جستجوی سفارشی

   کاربران می توانند از طریق این ویژگی نتایج مناسب با اولویت های خود را جستجو کنند.

  3-برنامه ریزی قرار ملاقات

   این ویژگی، ضروری ترین ویژگی است که هم برای بیماران و هم برای پزشکان کار می کند. این خصوصیت به کاربران اجازه می دهد تا طبق زمان مورد نظر خود قرار ملاقات ها را تعیین کنند. برای سهولت بهتر امکان دسترسی به تقویم و ساعت را به کاربران بدهید.

  همچنین این ویژگی به پزشکان اجازه می دهد تا با بررسی نوبت های یک روزه، درمانگاه خود را بهتر مدیریت کنند.

  4-لغو یا رد درخواست

   کاربران پس از انتخاب پزشکان، درخواست ملاقات ارسال می کنند و پزشک بسته به در دسترس بودن، می توانند آن را رد یا قبول کند.

  5-مشاوره آنلاین

  مشاوره آنلاین

  اضافه کردن این ویژگی به اپلیکیشنتان تصمیم بسیار خوبی است. گزینه رزرو نوبت آنلاین را ارائه دهید و با پزشک موردنظر خود از طریق تماس درون برنامه ای یا ویدیویی مشورت کنید.

   با ارائه مشاوره آنلاین، می توانید به بیمارانی که قادر به مراجعه حضوری به کلینیک نیستند اما نیازمند کمک پزشکی هستند، مانند افراد مسن یا زنان باردار و.. کمک کنید.

  6-چت درون برنامه ای یا پیام رسان

   این یک ویژگی ارزش افزوده به اپلیکیشن شما است و ارتباط ساده بین پزشک و بیمار را تضمین می کند. می توانید یک ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی را اجرا کنید که پشتیبانی 24ساعته مشتری را تضمین می کند.

  7-تقویم با اعلان فشاری

  ماژول تقویم درون برنامه ای با ارسال خودکار اعلان های مربوط به یادآوری های قرار، پیشنهادات، تخفیف ها یا موارد دیگر، یک ویژگی ارزش افزوده خواهد بود.

  8-پیمایش درون برنامه ای

   این ویژگی به کاربران این امکان را می دهد که نزدیک ترین پزشک را پیدا کنند و به راحتی ویزیت شوند. این ویژگی می تواند برای بیمار در مواقع اورژانسی مانند یک نجات دهنده عمل کند، چون کوتاه ترین مسیر رسیدن به کلینیک را به کاربر نشان می دهد.

  9-آپلود نسخه ها

   برای مشاوره آنلاین این ویژگی فوق العاده عمل خواهد کرد. می توانید به بیماران اجازه دهید نسخه های خود را آپلود کنند یا بتوانند به نسخه های الکترونیکی که فهرست داروهای مورد نیازشان را مشخص می کند دسترسی پیدا کنند.

  10-ویژگی چند پرداختی

  ویژگی چند پرداختی

   یک راه ساده و مطمئن برای پرداخت هزینه، ارائه گزینه پرداخت متعدد است. با ادغام ویژگی چند پرداختی، کاربران می توانند از طریق کارت های اعتباری، پرداخت آنلاین، نقدی و ... هزینه ها را پرداخت کنند.

  11-رمزگذاری داده

   برای اطمینان از ایمن ماندن اطلاعات بیماران با اپلیکیشن خود، داده ها را رمز گذاری کنید.

  12-رتبه بندی ها و بررسی ها

   بر اساس کیفیت خدمات، به بیماران اجازه دهید نظر و بازخورد خود را قرار دهند و به پزشک رتبه دهند.

  با افزایش تقاضای خدمات بهداشتی، راه اندازی یک اپلیکیشن رزرو آنلاین با ویژگی های اساسی ایده مناسبی برای استارتاپ ها خواهد بود. اما قبل از راه اندازی اپلیکیشن باید هدف خود را مشخص کنید.

  اگر می خواهید با اپلیکیشن های مطرح این حوزه مانند دکتر دکتر یا اسنپ دکتر رقابت کنید باید ویژگی های پیشرفته ای را به آن اضافه کنید.

  توسعه فرآیند MVP در پنج مرحله

  ویژگی های پیشرفته برای طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک آنلاین

  بررسی کننده علائم

  می توانید در اپلیکیشن خود از یک بررسی کننده علائم داخلی استفاده کنید که با نمایش سطح سلامتی، به کاربران توصیه می کند با پزشک مشورت کنند تا بتوانند بیماری ها را سریع تشخیص دهند.

  درگاه الکترونیکی

   این خصوصیت به پزشک و بیماران اجازه می دهد با یک درگاه امن پرداخت ها و دریافت های خود را انجام دهند.همچنین می توانید به کاربران اجازه اسکن کارت بانکی را بدهید تا سریعتر پرداخت انجام شود.

  سوابق پزشکی

   برای شفاف نگه داشتن روند درمان بیماران و سهولت دسترسی پزشک به پرونده آنها می توانید این ویژگی را به اپلیکیشن اضافه کنید.هر بار که بیمار به یک کلینیک مراجعه می کند پزشک می تواند بلافاصله به سوابق پزشکی آن دسترسی پیدا کند. این ویژگی می تواند اپلیکیشن شما را از رقبا متمایز کند.

  محاسبه گر هزینه و ردیاب سلامت

   این ویژگی به بیماران اجازه می دهد که از قبل بدانند چه مقدار هزینه برای خدمات از آنها دریافت می شود.

  ویژگی ردیاب سلامت در کنار این ویژگی به طور خودکار مشکل سلامتی را بررسی می کند و به شما اطلاع می دهد که برای مشکل سلامتی خود با کدام پزشک مشورت کنید و چه مقدار هزینه پرداخت کنید.

   مرجع دارویی

   این ویژگی اطلاعاتی در مورد اثرات دارو و عوارض جانبی آن  را در اختیار بیماران قرار می دهد.

  فناوری های مورد نیاز برای طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  طراحی فرانت اند: Angular, ReactJS

  طراحی بک اند: js, PHP, Phyton

  دیتابیس: My SQL

  توسعه موبایل: اندروید – فلاتر، iOS – سوئیفت

  یکپارچه سازی نقشه و ردیابی موقعیت مکانی کاربر: گوگل مپ

  راه های کسب درآمد از طریق اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  راه های کسب درآمد از طریق اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  مدل مبتنی بر کمیسیون

  یکی از رایج ترین راه کسب درآمد از اپلیکیشن است. در اپلیکیشن رزرو نوبت آنلاین پزشک، مدیر می تواند با دریافت هزینه کمیسیون برای هر رزرو،درآمد کسب کند. می توانید به صورت ثابت یا درصدی، مبلغی را به عنوان کارمزد کمیسیون دریافت کنید.

   لیست پولی

  قوی ترین راه برای کسب درآمد همین ویژگی است. این جریان درآمد معمولا با فیلترهای خاصی کار می کند. وقتی که بیماران بر اساس مشکل پزشکی، نوع درمان یا کلینیک به دنبال پزشکان هستند اپلیکیشن بر اساس این جستجوها نتایج را فیلتر می کند. همه پزشکان می خواهند در نتیجه جستجو ظاهر شوند. بنابراین می توانید مبلغ مشخصی را برای نمایش آنها در لیست جستجو دریافت کنید.

  آگهی عمومی

   پزشکان معمولا خدمات انحصاری خود را در چندین وب سایت تبلیغ می کنند، اما صفحه اصلی اپلیکیشن تاثیر ماندگاری روی کاربران خواهد داشت. از بخش های مختلف اپلیکیشن می توان برای تبلیغات استفاده کرد اما پاورقی و صفحه اصلی ایده آل تر است.

  می توانید برای مدت زمان مشخصی برای اجرای یک تبلیغ هزینه دریافت کنید.

  هزینه طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک

  با اینکه هزینه ثابتی برای طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت آنلاین پزشک وجود ندارد اما وقتی که پارامترهای موثر بر هزینه را مشخص کردید می توانید به راحتی میانگین هزینه طراحی اپلیکیشن رزرو پزشک را درک کنید.

  پارامترهایی که بر هزینه طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت پزشک تاثیر می گذارند

  انتخاب پلتفرم عملیاتی

  انتخاب پلتفرم می تواند بر هزینه تاثیر زیادی بگذارد. اگر قصد دارید اپلیکیشن را برای هر دو پلتفرم اندروید و ios راه اندازی کنید هزینه طراحی اپلیکیشنافزایش خواهد یافت. با این حال، فریم ورک های توسعه اپلیکیشن های چند پلتفرمی مانند فلاتر می تواند به شما کمک کند تا در 40 درصد هزینه های اپلیکیشن صرفه جویی کنید زیرا مزیت استفاده مجدد از کد را دارد.

  پیچیدگی برنامه

  ساختار پیچیده برنامه هزینه طراحی اپلیکیشن را بالا می برد زیرا زمان بیشتری برای طراحی اپلیکیشن طول می کشد. به خاطر داشته باشید که ساختارهای ساده برنامه همیشه مورد استقبال کاربران قرار می گیرد.

  طراحی UI/UX

   طراحی عنصر اصلی اپلیکیشن است که به شما امکان می دهد توجه کاربران را به خود جلب کنید و آنها را برای مدت طولانی درگیر برنامه کنید. بنابراین به جای ساختارهای پیچیده، سعی کنید از یک طرح ساده استفاده کنید که زمان و تلاش کمتری برای طراحی نیاز دارد.

  تیم توسعه اپلیکیشن

  برای طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت آنلاین پزشک تیمی متشکل از مدیر پروژه، تحلیلگر تجاری، توسعه دهنده برنامه، تحلیلگر کیفیت، طراح UI/UX و غیره نیاز دارید.

  با در نظر گرفتن تمام این موارد هزینه طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت آنلاین پزشک بین   60  تا  100 میلیون تومان  است.

  از آنجایی که این ها تخمین های تقریبی بر اساس آمار، ویژگی ها و عملکردهای ذکر شده هستند، بنابراین بسته به نیاز کسب و کار هزینه می تواند کمتر یا بیشتر شود.

  برای به دست آوردن تخمین واقعی با کارشناسان مجموعه چارا تماس بگیرید.

  نتیجه

  با این مقاله باید درک کرده باشید که چگونه اپلیکیشن های مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی پیشی گرفته اند و آینده امیدوار کننده ای را برای مشاغل تضمین می کنند.

  به شما توصیه می کنیم برای طراحی اپلیکیشن از یک  تیم توسعه متخصص استفاده کنید تا روند توسعه را آسان کرده و بتوانید برآوردهای واقعی را دریافت کنید.

  5/5 - ( 2 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی آنلاین