پرش به محتوا

هزینه توسعه پلتفرم آموزشی چقدر است؟

  هزینه توسعه پلتفرم آموزشی چقدر است؟

  سال جدید از همان روز اول ناپایدار و غیرقابل پیش بینی است. در حالی که نیمی از جهان هنوزتحت فشار کرونا هستند، به دنبال فاصله گذاری اجتماعی و به حداقل رساندن تماس با دیگران، مطمئناً مدارس و محل های کار نیز بی تاثیر نمی مانند.

  کرونا سیستم آموزشی کل کشور ایران را متحول کرد و به طور پیوسته کلاس های درس سنتی را با آموزش الکترونیکی جایگزین کرده است. در حالی که مفهوم آموزش الکترونیکی 21 سال قدمت دارد، اما به دلیل محدودیت فاصله گذاری اجتماعی، پلت فرم های آموزش الکترونیکی به تقاضای روز افزون صنعت آموزش تبدیل شده است.

  با توجه به پویایی بازار، اکنون زمان هشدار دهنده ای برای اتخاذ فناوری های آینده نگر و ایجاد یک برنامه آموزشی و آموزش پیشرفته است. خواه برای مؤسسات آموزشی، مراکز آموزشی، سازمان‌ها، سازمان‌های دولتی یا غیردولتی باشد، توسعه یک برنامه بالقوه سیستم مدیریت آموزشی تصمیمی شایسته است.

  لازم نیست حرف های ما را باور کنید، ما حقایق و آمار واقعی بازار آموزش ایران را یادداشت کرده ایم که روند تغییر بازار و دامنه آینده سرمایه گذاری در برنامه های آموزش الکترونیکی را برای شما توضیح می دهد.

  تجزیه و تحلیل صنعت آموزش و آینده سرمایه گذاری در برنامه های آموزشی

  در حالی که آموزش آنلاین همیشه یک جایگزین عالی برای کلاس های درس سنتی است، دقیقا مردم از سراسر جهان با این واقعیت موافق هستند. آموزش آنلاین می تواند راهی عالی برای صرفه جویی در زمان، هزینه و تلاش در راه اندازی جلسات آموزشی یا ایجاد محیطی برای فراگیران باشد. با این حال، بسیاری از شرکت ها هنوز برای پیوستن به موج ایجاد یک محیط آموزشی دیجیتال تردید دارند.

  بنابراین اگر شما نیز در حال ساختن یک سیستم مدیریت آموزشی آنلاین هستید، اما شک دارید که آیا این تصمیم شایسته است یا نه، پس باید نگاهی به اعداد رو به افزایش بیندازید.

  در اینجا ما آمارهای مرتبط و به روز آموزش الکترونیکی 2 سال اخیر در ایران را جمع آوری کرده ایم که آینده این صنعت را پیش بینی می کند:

  حجم سرمایه گذاری در صنعت آموزش کشور و آموزش الکترونیکی شرکت ها تا سال 1405 به 10 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
  صنعت آموزش سریع‌ ترین بازار در حال رشد، آسیا و اقیانوسیه است و انتظار می‌رود درآمد آموزش الکترونیکی با نرخ سالانه 27 درصد رشد کند.


  صنعت آموزش الکترونیکی شاهد رشد ثابت 65 درصدی در ایران بوده است و پیش‌ بینی می‌شود تا سال1405 به 10 هزار ملیارد تومان برسد.


  امیدواریم که این آمارها کافی باشد تا به شما کمک کند که چگونه صنعت آموزشی الکترونیکی در ایران به تدریج در حال رشد است و درها را به روی استارت آپ ها و سازمان های پیشرو باز می کند که به دنبال تغییر سیستم یادگیری خود برای پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر جامعه هستند.

  حال سوال این است که چرا باید یک پلتفرم آموزشی بسازید در حالی که مجموعه‌ای از راه‌ حل‌های آماده برای استفاده در بازار موجود است؟

  استفاده از یک MVP ممکن است به شما کمک کند تا به طور قابل توجهی هزینه خود را کاهش دهید و شروع کار با راه حل سریعتر است،از اینجا سیستم و اپلیکیشن آموزشی ما را نصب و تست بفرمایید

  بدیهی است که هیچ یک از راه حل های موجود 100٪ با نیازهای شما مطابقت ندارد زیرا هر کسب و کار یا موسسه نیازهای خاص خود را دارد. اگرچه این تصمیم شایسته ای است که به دنبال راه حل توسعه آموزش سفارشی باشید که به کسب و کار شما برتری می بخشد.

  مانند هر تجارت دیگری، توسعه یک اپلیکیشن موبایل نیز نیازمند سرمایه گذاری و تلاش زیادی است. بنابراین قبل از اینکه مستقیماً وارد فرآیند توسعه شوید، بیایید مزایای سرمایه گذاری در یک سیستم مدیریت آموزشی سفارشی را بیاموزیم.

  چرا سرمایه گذاری در یک اپلیکیشن آموزشی ارزش دارد؟

  چرا سرمایه گذاری در یک اپلیکیشن آموزشی ارزش دارد؟

  هنگام توسعه هر برنامه ای، اولین چیزی که همیشه هدف شما برای رسیدن به آن است، برآوردن نیازهای کاربر نهایی است. اینجاست که یک پلتفرم آموزشی وارد نقش می شود. یک راه حل سفارشی که برای نیازهای مشتری خاص ساخته شده است. سپس سازمان می تواند از آن برنامه در داخل استفاده کند یا آن را به پلتفرمی تبدیل کند که ارائه دهندگان خدمات و کاربران بتوانند برای برآوردن نیازهای خاص خود مورد استفاده قرار دهند.

  در اینجا چند دلیل مهم وجود دارد که چرا سرمایه گذاری در سیستم آموزشی یک تصمیم معقول است

  پلتفرم اختصاصی برای طولانی مدت ارزان تر از انتخاب همتایان آماده است زیرا نیازی به پرداخت هزینه توسعه پایگاه کاربر خود را ندارید. شما می توانید سیستم خود را با هر تعداد کاربر که می خواهید اجرا کنید بدون اینکه مجبور باشید با چنین محدودیت هایی که با راه حل های آماده ارائه می شود، درگیر شوید.

  کنترل کامل بر روی ویژگی ها و محتوا

  بزرگترین مزیت استخدام یک توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل برای سفارشی کردن پلتفرم آموزشی برای سازمان شما این است که به شما کمک می کند آسیب پذیری ها را از بین ببرید. در مورد راه حل های آماده، همه از یک سیستم استفاده می کنند و آسیب پذیری های مشابهی دارند.

  ارزش گذاری بهبود یافته

  یک پلتفرم آموزشی سفارشی دارایی موسسه شما است. بنابراین هنگامی که پلتفرم شما عمومی می شود، ارزش بازار آن را به طور چشمگیری افزایش پیدا میکند.

  بنابراین به طور خلاصه، زمانی که شما شروع به برنامه ریزی برای سیستم مدیریت و آموزش می کنید، اکثریت شما شروع به جستجوی یک شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل می کنید.

  اما قبل از آن در اینجا چند سؤال وجود دارد که ممکن است ذهن شما را تحت تأثیر قرار دهد.

  • چه کسی دقیقاً از سیستم مدیریت آموزشی استفاده می کند؟
  • چه ویژگی ها و عملکردهایی در سیستم آموزشی مورد نیاز است؟
  • چگونه از ابتدا یک برنامه آموزشی برای Android/iOS ایجاد کنیم؟
  • هزینه کلی توسعه پلتفرم آموزشی؟

  برای درک بهتر، بیایید به عمق هر پارامتر بپردازیم:


  بخوانید: هزینه طراحی اپلیکیشن خدماتی چقدر است – راهنمای کامل


  چه کسی دقیقاً از سیستم مدیریت آموزشی استفاده می کند؟

  چه کسی دقیقاً از سیستم مدیریت آموزشی استفاده می کند؟

  در حالی که شما در حال سفارشی سازی سیستم مدیریت آموزشی هستید، مهم است که بدانید چه کسی را هدف قرار می دهید.

  کاربران نهایی شما چه کسانی خواهند بود؟ بنابراین در اینجا انواع کاربرانی که به آموزش نیاز دارند را لیست میکنیم:

  دانش آموزان: دانشجویان مؤسسات آموزشی برای مطالعه و حل تکالیف اختصاص داده شده توسط مربیان خود به راحتی استفاده می کنند.
  معلمان: آموزش به معلمان اجازه می دهد تا اطلاعات اضافی در مورد موضوع را با محتوای اضافی ارائه دهند.
  مؤسسات آموزشی: آنها از آموزش آنلاین را برای کاهش هزینه های تدریس و کسب درآمد از دانش آموزان با ارائه دسترسی پولی استفاده می کنند. آن‌ها از این نرم‌افزار برای سنجش کارمندان خود با جمع‌ آوری بازخورد دانش‌ آموزان در مورد روش‌های تدریس، روش مطالعه و موارد دیگر استفاده می‌کنند.
  شرکت ها: در اینجا تفاوت کمی بین مؤسسات آموزشی و شرکت ها مشاهده می شود. اگرچه هر دو برای نظارت بر کارمندان به آموزشی دسترسی دارند، شرکت ها پس از گذراندن دوره آموزشی پس از انتخاب شدن برای یک فرآیند خاص، بهره وری کارکنان را تست می کنند.
  هر شرکت توسعه‌ دهنده برنامه تلفن همراه که با ایجاد یک پلتفرم آموزشی برای هر یک از این کاربران تجربه داشته باشد، می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ ای بسازید که دارای ویژگی‌ها و عملکردهای مناسب باشد. بیایید بررسی کنیم که ویژگی ها و عملکردهای مهم مورد نیاز در آموزش چیست:

  چه ویژگی ها و عملکردهایی در آموزش مورد نیاز است؟


  با افزایش موج آموزش الکترونیکی، برنامه های آموزشی در حال حاضر بر دامنه حاکم هستند. اگر لحظه ای وقت بگذارید و متوجه شوید که چه چیزی آنها را تا این حد موفق می کند، تنها ویژگی ها و رابط برنامه را درک خواهید کرد که آنها را در صنعت آموزش الکترونیکی پیشتاز می کند.

  بنابراین اگر فکر می‌کنید که ویژگی‌هایی مانند سیستم درجه‌ بندی، هشدار اعلان، ایجاد یادداشت یا ارائه کتابخانه‌های آنلاین در آموزش به شما کمک می‌کند تا در این صنعت برجسته شوید. آن وقت شما دارید یک اشتباه جدی را مرتکب میشوید.

  ویژگی های سفارشی مانند چت زنده، تابلوی اعلامیه، تقویم برای رویدادهای مهم، آزمون ها، به اشتراک گذاری فایل، پیگیری گزارش پیشرفت دانش آموزان و غیره، نیاز اصلی آموزشی مدرن است. اگر مقدار زیادی پول برای ایجاد پلتفرم آموزشی خرج می‌کنید، باید یک توسعه‌ دهنده اپلیکیشن استخدام کنید که پیشرفته‌ ترین ویژگی‌ها را ادغام کند که تجربه آموزشی را ارتقا داده و بازگشت سرمایه را افزایش دهد.

  آسان برای مدیریت دوره ساز

  عملکرد اصلی یک نرم افزار آموزشی آموزش دانش آموزان و کارمندان است. این ویژگی ضروری ترین ویژگی برای ادغام است زیرا به معلمان و مربیان کمک می کند تا دوره ها را طراحی کنند و محتوا برای دانش آموزان و کارمندان ایجاد کنند. بنابراین مطمئن شوید که یک سازنده دوره به خوبی سازماندهی شده دارید که راه ساده ای برای ایجاد، مدیریت و ویرایش دوره ها ارائه می دهد. همچنین باید به کاربران اجازه دهد تا موضوعات، درس ها، بخش های جدید را به همراه فایل ها اضافه کرده و آنها را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند.

  ناوبری

  ناوبری

  مهم نیست که چه کسی از برنامه شما استفاده می کند، مطمئن شوید که دسترسی به برنامه شما در طول دوره، ماژول ها، تکالیف، تاریخ های مقرر و محتوا آسان تر است. کاربران باید بتوانند به راحتی در میان دوره ها حرکت کنند، بتوانند محتوای انتخابی خود را در یک موضوع خاص جستجو کنند، بدون اتلاف وقت برای مرور.

  پیگیری مهارت و صدور گواهینامه

  رویه ارزیابی داخلی در برنامه شما به شما کمک می کند عملکرد کارکنان را نظارت کنید و از نقض انطباق اجتناب کنید. می‌توانید یک توسعه‌ دهنده اپلیکیشن موبایل استخدام کنید که به شما کمک می‌کند ابزاری بسازید که به شما امکان می‌دهد مهارت‌هایی را که یادگیرندگان در طول آموزش کسب می‌کنند مدیریت و ارزیابی کنید. ارزیابی مهارت مهم است زیرا به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا آموزش کافی و در حد نمره مورد نیازاست.

  مدیریت آموزشی

  مدیریت آموزشی به کاربران کمک می کند تا برنامه آموزشی را سازماندهی و خودکار کنند. ویژگی مدیریت آموزش همه ابزارها را برای مدیریت اطلاعات کاربر، زمان‌بندی هشدارها، پیام‌ها و ارائه محتوا را فراهم می‌کند.

  کتابخانه محتوا

  این بخش مهمی است که باید تمام تمرکز خود را روی آن قرار دهید. بسیاری از راه حل های آموزشی شامل یک کتابخانه محتوای خارج از جعبه با محتوا آموزشی آماده شده است. اطمینان حاصل کنید که کتابخانه شما باید موضوعات مختلفی مانند مقررات ایمنی، خدمات مشتری و تکنیک های مدیریت را پوشش دهد.


  بخوانید: هزینه توسعه پلتفرم مدیریت سفر مبتنی بر هوش مصنوعی چقدر است؟


  تجزیه و تحلیل

  این یکی از ویژگی های ضروری برای ردیابی پیشرفت دانش آموزان و کارایی دوره است. یک تجزیه و تحلیل به درستی تنظیم شده می تواند زمان صرف شده برای مطالعه، دستاوردهای دوره و آمار کلی کل کلاس را در سطح فردی ردیابی کند.

  ازیگونه سازی

  گیمیفیکیشن یک عنصر جالب از برنامه شما است که به شما کمک می کند تا با دادن امتیاز، نشان، سطوح، تابلوهای امتیازات و موارد دیگر، روحیه زبان آموزان را بالا نگه دارید. گیمیفیکیشن در آموزش الکترونیکی برای بهبود انگیزه و مشارکت یادگیرنده استفاده می شود.

  ابزار های ارتباطی

  در اینجا می‌توانید یک شرکت توسعه نرم‌افزار را استخدام کنید که می‌تواند به شما کمک کند تا یک برنامه آموزشی بسازید که از ابزارهای ارتباطی مختلف از جمله ایمیل‌ها، انجمن‌ها، چت‌ها یا موارد دیگر پشتیبانی می‌کند، جایی که معلمان و دانش‌آموزان به راحتی می‌توانند به هم متصل شوند و در مورد هر موضوع یا سردرگمی بحث کنند.

  اینها چند ویژگی مدرن هستند که باید در برنامه آموزشی ادغام کنید، اما فهرست به اینجا ختم نشده است.

  حالا بیایید به موضوع اصلی بپردازیم، چگونه یک برنامه آموزشی را با React Native یا Flutter توسعه دهیم؟ در اینجا راهنمای گام به گام برای شما آورده شده است.

  فرایند توسعه

  فرآیند توسعه - چگونه از ابتدا یک برنامه آموزشی بسازیم؟

  مهم نیست که ایده برنامه شما چقدر درخشان باشد و چه شبیه سازی را دنبال می کنید، موفقیت برنامه عمدتاً به فرآیند توسعه و مهارت هایی بستگی دارد که تیم توسعه در پروژه ارائه می دهد.

  مرحله 1. با طرح آموزشی شروع کنید

  برای شروع پروژه خود، ابتدا باید ایده خود را درک کنید. این مرحله از توسعه بیشتر در مورد بازار و پیش بینی آینده ایده آموزشی شما است. آینده و سودی که با استفاده از آموزش از نظر داشتن دانشجویان بیشتر و هزینه های کمتر یا در مورد روش های آموزشی به دست خواهید آورد. در اینجا ما به شما توصیه می کنیم که یک توسعه دهنده نرم افزار با تجربه در توسعه MVP استخدام کنید، که روند اولیه را آسان تر می کند و با استفاده از یک فرانت اند آماده آموزشی در این زمینه مقداری از راه را همان ابتدا طی کرده باشید.

  در این مرحله از توسعه، شما باید این چند سوال را از خود بپرسید:

  • چرا باید یک برنامه آموزشی ایجاد کنید؟
  • چه نوع دوره هایی را می خواهید ترویج دهید؟
  • چه کسی برنامه آموزشی شما را از ابتدا ایجاد خواهد کرد؟
  • چقدر حاضرید برای سیستم مدیریت آموزشی هزینه کنید؟
  • قبل از رفتن به مرحله بعدی باید پاسخ این سوالات را داشته باشید!

  بخوانید: طراحی اپلیکیشن تناسب اندام


  مرحله 2. تیم فنی خود را برای توسعه پلتفرم آموزشی انتخاب کنید


  انتخاب ارائه دهنده خدمات مناسب بسیار مهم است. همانطور که تصمیم گرفته اید یک پلتفرم آموزش را از ابتدا بسازید، پس باید بدانید که ساخت یک سیستم آموزشی پیچیده با ویژگی های ذکر شده در بالا یک کار دلهره آور است. کار شامل کد نویسی زیاد، طراحی و آزمایش است. بنابراین مطمئن شوید که یک تیم توسعه نرم افزار را عاقلانه استخدام کرده اید. قبل از نهایی کردن ارائه دهنده خدمات، در اینجا چند چیز وجود دارد که باید ارزیابی کنید.

  تجربه و تخصص

  قبل از استخدام توسعه دهنده، منطقی است که مشخصات ارائه دهنده خدمات و تخصص در فن آوری ها را قبل از امضای قرارداد بررسی کنید. آنها باید تجربه و تخصص قبلی در زمینه این زمینه را داشته باشند.

  مدل انعطاف پذیری

  آیا آنها خدماتی را با مدل قیمت ثابت ارائه می دهند یا اطمینان می دهند که شما انعطاف پذیری برای استخدام یک تیم فنی به صورت ساعتی، هفتگی و ماهانه دارید؟ با توجه به نیازهای در حال تغییر بازار، اکثر شرکت‌های معروف توسعه اپلیکیشن موبایل مدل‌های تعامل انعطاف‌ پذیر را ارائه می‌کنند.

  قیمت گذاری ساعتی

  قیمت‌گذاری ساعتی توسعه‌ دهنده می‌تواند بر بودجه شما تأثیر زیادی بگذارد. هرچه زمان توسعه بیشتر باشد، بودجه هزینه بیشتری خواهد داشت. بنابراین میانگین قیمت ساعتی توسعه دهندگان با توجه به موقعیت مکانی، تجربه و مهارت ها متفاوت است. می تواند با 400 تا 700 هزارتومان در ساعت در تهران شروع شود.

  مرحله 3. برنامه آموزشی خود را بسازید

  قبل از شروع فرآیند، پلتفرمی را که برای راه‌ اندازی اپلیکیشن خود و مورد هدف است را انتخاب کنید. از آنجایی که اندروید و iOS هر دو پلتفرم‌های پیشرو با میلیون‌ها کاربر هستند، بنابراین ارزش آن را دارد که هر دو پلتفرم را با انتخاب برنامه‌ای با Flutter هدف قرار دهید.

  چرا Flutter ؟

  Flutter یک فریم‌ ورک برتر است که توسط گوگل پشتیبانی می‌شود و ۴۲ درصد از توسعه‌ دهندگان از آن برای توسعه اپلیکیشن‌های چند پلتفرمی استفاده می‌کنند. بهترین بخش استفاده از Flutter برای توسعه برنامه این است که نیازی نیست چیزی از ابتدا ایجاد کنید. انتخاب گسترده ای از ویجت ها پشتیبانی شده توسط گوگل توسعه را آسان تر و سریع تر می کند.

  همچنین، توسعه برنامه آموزشی پرتقاضاترین روند است، بنابراین، توسعه دهندگان می توانند از همان پایگاه کد برای ایجاد برنامه های کاربردی برای iOS و Android استفاده کنند و 90 درصد از زمان خود را در توسعه صرفه جویی کنند.

  قبل از شروع فرآیند، پلتفرمی را که برای راه‌اندازی اپلیکیشن خود مورد هدف قرار داده اید را انتخاب کنید. از آنجایی که اندروید و iOS هر دو پلتفرم‌های پیشرو با میلیون‌ها کاربر هستند، بنابراین ارزش آن را دارد که هر دو پلتفرم را با انتخاب برنامه‌ای با Flutter هدف قرار دهید.

  مرحله 4. طراحی UI/UX

  طراحی اپلیکیشن شما نقش مهمی در جذب و جلب علاقه کاربران دارد. به جای کار بیش از حد بر روی طراحی، ارزش استخدام یک طراح UI/UI را دارد که به شما کمک می کند رابط کاربری ساده و دسترسی آسان برای کاربران را حفظ کنید. این برنامه باید برای هر کاربر یک تجربه بصری ارائه دهد، چه معلم، دانش آموز یا یک مدیر.

  مرحله 5. تضمین کیفیت

  توسعه یک برنامه آموزشی فقط مربوط به کدنویسی نیست، شما دوره‌ها، فایل‌ها و محتواهای مختلفی را آپلود کرده‌اید، بنابراین وقت آن است که بررسی کنید آیا همه چیز مطابق انتظار شما کار می‌کند یا خیر. از آنجایی که تیم چارا از Flutter برای توسعه اپلیکیشن استفاده میکند.

  هزینه کلی توسعه سیستم مدیریت آموزشی چقدر است؟

  هزینه کلی توسعه سیستم مدیریت آموزشی چقدر است؟

  هزینه توسعه ایجاد پلتفرم آموزشی که از iOS و Android پشتیبانی می کند به این بستگی دارد که آیا آن را از ابتدا بسازید یا از یک MVP محصول آماده استفاده کنید. اگر سیستمی را انتخاب کرده‌اید که به‌ گونه‌ای کار می‌کند که به آن نیاز دارید و با راه‌ حل‌های سفارشی پیش می‌رود، به خاطر داشته باشید که تقریباً 300 تا 350 ساعت طول می‌کشد تا نمونه اولیه ایجاد شود.

  و اگر آن را به فاکتور هزینه تبدیل کنید، تعدادی از عناصر برای ارزیابی از جمله ویژگی ها، معماری، نوع برنامه، پیچیدگی، طراحی، عملکردهای ساختمان، آزمایش و نگهداری وجود دارد.

  شرکت های توسعه اپلیکیشن موبایل با تجربه در ایران ساعتی 500 هزار تومان به بالا هزینه می گیرند. بنابراین ممکن است انتظار داشته باشید 200 تا 300 ملیون تومان برای ایجاد یک پلتفرم آموزشی با ویژگی های اولیه هزینه کنید.

  نتیجه گیری

  با در نظر گرفتن موقعیت ها و تأثیرات کرونا در همه جا، برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در ساخت یک پلتفرم آموزشی در عصر جدید تصمیمی شایسته وهوشمندانه است. از آنجایی که توسعه سیستم آموزشی یک فرآیند پیچیده است، تعدادی از ویژگی‌ها و فناوری‌ ها برای اجرای یکپارچه آن درگیر هستند، بنابراین، همیشه توصیه می‌شود یک تیم توسعه‌ دهنده اپلیکیشن موبایل را استخدام کنید که تجربه ارائه بهترین سیستم آموزشی در بازار را داشته باشد.

  ما به جای ارائه یک راه حل کلی به شما، نیازهای کسب و کار شما را ارزیابی می کنیم و راه حلی را ارائه می دهیم که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. امیدواریم این مطلب تمام نگرانی های اصلی شما را در زمینه توسعه پلتفرم آموزشی را حل کرده باشد.

  هنوزهم اگر شک دارید، می توانید برای مشاوره تخصصی با ما تماس تلفنی برقرار کنید!

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی آنلاین