پرش به محتوا

15 ایده اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد در سال 1401

  15 ایده اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد در سال 1401

  15 ایده اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد در سال 1401

  ویروس کرونا، نیازهای بازار برای اپلیکیشن های کاربردی را تقویت نمود و درها را برای فرصت های تجاری جدید و گسترده باز کرد.

  شیوع ویروس کرونا تغییر بسیار زیادی در دنیای تجارت ایجاد کرد. فاصله گذاری اجتماعی و کار از راه دور، کسب و کارهای سنتی را مجبور کرد به راهحل های دیجیتال و خلاق روی بیاورند.

  امروزه، داشتن یک اپلیکیشن به بخش مهمی از کسب و کارها تبدیل شده است. به طور متوسط، کاربران گوشی های هوشمند 92 درصد از زمان موبایل خود را صرف گشت و گذار در اپلیکیشن های موبایل می کنند. افراد روزانه بیش از  4 ساعت را صرف تلفن های هوشمند می کنند و در یک ماه به بیش از 30 اپلیکیشن دسترسی دارند.

  اگر شما هم قصد دارید به این صنعت پررونق بپیوندید، تنها چیزی که نیاز دارید یک ایده عالی اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد است.

  سوال اینجاست که چطور می توان یک ایده توسعه اپلیکیشن امیدوار کننده را برای استارتاپ خود ساخت؟ پاسخ ساده است، شما باید جایگاه مهمی را که توسط دیگران کشف نشده است را پیدا کنید.

  روند توسعه اپلیکیشن موبایل

  در اینجا چند استراتژی و روند توسعه اپلیکیشن موبایل وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین ایده های اپلیکیشن را برای کسب درآمد شناسایی کنید.

  طبق نظرسنجی، دانلود اپلیکیشن های بانکی درسال 1401 به رکورد 5.9 میلیارد دانلود رسید.

  اپلیکیشن های غذا به رکورد 62 میلیارد رسید و در طول سال 49 درصد رشد داشت.

  اپلیکیشن های مسافرتی در سراسر جهان روند مثبتی را طی کرد و به رکورد 1.95 میلیارد رسید.

  ایده بعدی مربوط به اپلیکیشن های مدیتیشن و تناسب اندام است. این اپلیکیشن های بیشترین رشد را دارند و در 5 دسته برتر قرار گرفتند.

  اپلیکیشن های خرید در طول سال 18 درصد رشد داشته اند.

  92.3 درصد از کاربران تا سال 1402 از دستیارهای صوتی استفاده خواهند کرد.

  هر چقدر هم ایده های درخشانی داشته باشید، امروزه موفقیت در توسعه اپلیکیشن موبایل قدری چالش برانگیز است. شما باید راه حل های خود را با فناوری، ویژگی ها و قابلیت های مناسب تقویت کنید.

  پس بیایید ایده های توسعه اپلیکیشن موبایل را که صاحبان مشاغل می توانند برای استارتاپ خود در سال 1401 در نظر بگیرند را بررسی کنیم.

  ایده توسعه اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد در سال 1401

  1-طراحی اپلیکیشن مبتنی بر سفر

  با اینکه شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی را برای سفر ایجاد کرد و باعث توقف صنعت گردشگری شد، اما راه اندازی اپلیکیشنی مبتنی بر واقعیت مجازی می تواند ایده ای جذاب باشد. این مفهوم عمدتا مبتنی بر فناوری VR  می باشد که با پوشیدن هدست شما را به همه جا می برد. با استفاده از مزایای فناوری واقعیت مجازی، می توانید به مسافران سفر مجازی به هر گوشه ای از جهان را ارائه بدهید.

  با سفرهای مجازی، دیگر نگران هیچ محدودیتی نخواهید بود. در این اپلیکیشن می توانید به کاربران اجازه دهید مکان و زمان سفر را بر اساس علاقه خود انتخاب کنند.

  2-طراحی اپلیکیشن تحویل غذای 15 دقیقه ای

  با توجه به اینکه صنعت تحویل غذای آنلاین روز به روز در حال پیشرفت است و کاربران زیادی را به خود جذب می کند، پس ارزش این را دارد که بخشی از این صنعت پررونق شوید.

  برای موفقیت در این حوزه باید استراتژی منحصر به فردی را برای طراحی اپلیکیشن در نظر بگیرید.

  در این اپلیکیشن باید با رستوران ها و آشپزخانه ها به صورت آنلاین در ارتباط باشید. با همکاری آنها می توانید منوهای مختلف را برای سفارشات آنلاین مدیریت کنید و در کمتر از 15 دقیقه آن ها را سرو کنید.

  با رستوران هایی که محدوده آن ها کمتر از 2 کیلومتر است همکاری کنید تا زمان تحویل غذا سریعتر شود.

  به کیفیت غذایی که سرو می کنید توجه کنید. کاربران از اپلیکیشن شما انتظار غذای با کیفیت و تحویل فوق العاده سریع دارند.

  3-اپلیکیشن سرمایه گذاری کسب و کار

  این ایده برای کسانی که دانش زیادی از بازار مالی و شبکه عظیمی از سرمایه گذاران دارند ایده خوبی است. اپلیکیشن سرمایه گذاری تجاری مانند یک پلتفرم عل می کند که استارتاپ ها و سرمایه گذاران در آن با یکدیگر همکاری می کنند. در این اپلیکیشن، استارتاپ ها طرح کسب و کار و نیازهای سرمایه گذاری تخمینی خود را ارائه می کنند و اپلیکیشن برای سرمایه گذاران اعلان ارسال میکند.

  سپس سرمایه گذاران علاقه مند می توانند با استارتاپ ارتباط برقرار کنند. پس از اینکه سرمایه گذاران با سرمایه گذاری در ایده استارتاپ موافقت کردند، اپلیکیشن موبایل نسبت حقوق صاحبان سهام را مشخص می کند.

  بهترین راه کسب درآمد از این ایده اخذ هزینه های عضویت است. همچنین می توانید طرح های اشتراک ماهانه، سه ماهه یا سالانه را معرفی کنید. اما بهتر است برای جذب کاربران استفاده 15 روزه یا 30 روزه آزمایشی رایگان را با تمامی قابلیت ها ارائه کنید.

  4-طراحی اپلیکیشن مترجم

  می توانید یک اپلیکیشن موبایل خدمات ترجمه از راه دور را راه اندازی کنید تا به شرکت ها اجازه دهید بتوانند  به طور موثر با مشتریان بین المللی ارتباط برقرار کنند. اگر اطلاعات خوبی از زبان های مختلف داشته باشید، به خوبی می توانید از راه دور آن را مدیریت کنید. همچنین، اگر مهارت های اولیه بازاریابی و کپی رایتینگ را بلد باشید بسیار به شما کمک خواهد کرد.

  برای موفقیت در این ایده، باید حداقل در  یک زبان خارجی مهارت داشته باشید. با خدمات ترجمه سریع و دقیق می توانید به کسب و کارها اجازه دهید با موفقیت با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

  5-اپلیکیشن خدمات خودرو

  ایده اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد

  امروزه خودرو به یک نیاز ضروری تبدیل شده است. بنابراین راه اندازی اپلیکیشنی برای ارائه خدمات خودرو یکی از بهترین ایده های توسعه اپلیکیشن موبایل در سال 1401 است.

  این خدمات می تواند شامل سرویس، شستشو، تعمیر و نگهداری و غیره باشد. برای اینکه بتوانید در این ایده موفق شوید می توانید با چند ایستگاه خدمات خودرو که متعهد به ارائه خدمات با کیفیت هستند همکاری کنید.

  6- اپلیکیشن تحویل سوخت

  کشور ما از جمله کشورهایی است که دارای منابع غنی از نفت و گاز است. پس بیایید از این امکانات استفاده کنید و اپلیکیشنی راه اندازی کنید که خدمات سوخت ارائه می دهد.

  در اپلیکیشن خود به کاربران اجازه دهید تا خودرو و نوع سوخت و زمان تحویل را انتخاب کنند.

  ایده اپلیکیشن موبایل این است که نیازهای فوری سوخت را در زمان سریع پاسخ دهید. برای موفقیت در این ایده می توانید ویژگی های بیشتری مانند تاریخچه سفارش، گزینه های پرداخت متعدد، ردیابی همزمان، چت درون برنامه و غیره را اضافه کنید.

  7-اپلیکیشین فرصت های شغلی

  در گذشته افراد برای یافتن شغل مجبور بودند مسافت زیادی را طی کنند تا بتوانند صفحه نیازمندی های روزنامه ها را مطالعه کنند. ایده طراحی اپلیکیشنی که از طریق آن افراد بتوانند با ماندن در خانه فرصت های شغلی را پیدا کنند، ایده جالبی است. می توانید با شرکت های مختلفی که نیازمند به جذب نیروی کار هستند همکاری کنید.

  8-اپلیکیشن حسابداری خانگی

  اپلیکیشن حسابداری خانگی به شما کمک می کند تا بتوانید مدیریت درآمدها و هزینه های خود را داشته باشید. اپلیکیشن های مالی زیادی وجود دارند، اما با  کمی خلاقیت می توانید از سایرین پیشی بگیرید.

  برای اینکه اپلیکیشن خود را برنده کنید، می توانید ویژگی های پیشرفته ای را به آن اضافه کنید. ویژگی هایی مانند تولید گزارش های هفتگی، ارسال هشدارهای مربوط به موجودی کم یا مخارج بالا، نمایش نمودار هزینه های ماهانه، افزودن نکات مدیریت و موارد دیگر که بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

  9- اپلیکیشن رزرو خدمات زیبایی

  اپلیکیشن رزرو خدمات زیبایی

  با توجه به روند رو به رشد استفاده از خدمات زیبایی، طراحی اپلیکیشن ارائه خدمات زیبایی ایده ای عالی خواهد بود.

  این اپلیکیشن به کاربران امکان می دهد که خدمات زیبایی را در خانه یا محل کارشان رزرو کنند. اپلیکیشن های خدمات زیبایی به کاربران این امکان را می دهند تا بتوانند در خانه از خدمات زیبایی استفاده کنند.

  به این صورت که با مراجعه به اپلیکیشن نوع خدمات خود را انتخاب می کنند، سپس متخصص خدمات زیبایی در زمانی که مشتری انتخاب می کند در خانه یا هر محلی که مشتری حضور دارد حاضر می شود. با این ایده دیگر نیازی به بازدید از سالن ها به صورت حضوری نخواهد بود.

  برای انجام این کار می توانید با کارشناسان خدمات زیبایی و سالن های آرایشی مختلف همکاری کنید.

  بنابراین تنها چیزی که نیاز دارید ایجاد پلتفرمی است که فروشگاه های زیبایی، مصرف کنندگان و کارشناسان خدمات زیبایی را در یک مکان به هم متصل کند.

  10-اپلیکیشن خرید و فروش خودرو

  با شیوع ویروس کویید 19، افراد نسبت به سلامت و بهداشت خود هوشیارتر شدند. بنابراین، به جای استفاده از وسیله حمل و نقل عمومی به فکر مالکیت خودروهای شخصی خود هستند.از این تغییر رفتار کاربران می توانید به عنوان یک فرصت بزرگ استفاده کنید. می توانید اپلیکیشنی برای خرید و فروش خودروهای دسته دوم ایجاد کنید که فرصت تجاری عالی خواهد بود.

  برای اینکه اپلیکیشنتان بدون نقص کار کند، باید دو پنل برای اپلیکیشن  طراحی کنید. پنل فروشندگان و خریداران. به فروشندگان اجازه دهید خودروهای مختلف را در دسته های مختلف فهرست کنند و بتوانند عکس ها و توضیحات مربوط به هر خودرو را اضافه کنند.

  از سوی دیگر، خریداران با استفاده از فیلترهای مختلف مانند مدل خودرو، قیمت و غیره، خودروی مورد نظر خود را جستجو کنند.

  طراحی اپلیکیشن مشابه دیوار

  11-اپلیکیشن خرید و فروش سهام شرکت

  برای شروع یک کسب و کار خرید کامل یک شرکت الزامی نیست. شما می توانید با خرید درصد مشخصی از سهام یک شرکت مترقی شروع به کسب درآمد کنید.

  مثلا اگر شخصی 10 درصد از سهام شرکت خود را به قیمت 500 میلیون تومن پیشنهاد کند. در این صورت خریداران شروع به دریافت درصد معاملات خواهند کرد.

  وظیفه شما این است که اپلیکیشنی بسازید که خریداران و فروشندگان را در مکان های معمولی دور هم جمع کند.

  می توانید از طریق دریافت هزینه تراکنش، حق عضویت یا موارد دیگر از این اپلیکیشن کسب درآمد کنید.

  12-اپلیکیشن فروش آنلاین مبتنی بر فناوری AR

  در سال های اخیر اپلیکیشن های فروش آنلاین به موفقیت های چشمگیری رسیدند. امروزه بسیاری از افراد به سایت های خرید آنلاین وابسته هستند. با این حال، ایجاد اپلیکیشنی شبیه به اپلیکیشن های موجود موفقیت آمیز نخواهد بود. 

  شما می توانید اپلیکیشنی برای خرید آنلاین مبتنی بر فناوری AR ارائه دهید. این ویژگی به خریداران این امکان را می دهد که به صورت مجازی محصول خود را با استفاده از صفحه نمایش تلفن همراه خود مشاهده کنند.

  این ایده یکی از پرطرفدارترین ایده های توسعه اپلیکیشن است که می توانید در سال 1401 از آن استفاده کنید.

  13-خدمات مراقبت از راه دور  بیمار

  اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد

  به دنبال همه گیری کرونا، بیماران عادت کردند که از راه دور با کارشناسان بهداشت مشورت کنند.

  بنابراین این دسته از اپلیکیشن های تلفن همراه برای پزشکان و کلینیک های مراقبت های بهداشتی بسیار مفید خواهد بود.

  با این راهکار می توانید خدمات مشاوره مجازی و تحویل دارو را به بیماران ارائه دهید.

  بهترین بخش اپلیکیشن این است که می توانید بیماران خود را بدون زحمت مدیریت کنید.

  می توانید از فناوری های مدرن مانند AL، ML،Data Science برای جمع آوری داده های بیمار در نسخه های پیشرفته اپلیکیشن استفاده کنید.

  با استفاده از این اپلیکیشن بیماران می توانند به وبلاگ های مراقبت های بهداشتی، نکات مراقبت های بهداشتی دسترسی داشته باشند و در مورد مسائل رایج سلامت بیشتر بدانند.

  برای ایجاد اپلیکیشن خدمات مراقبت از راه دور بیمار، باید جزییات پزشکان از جمله تجربه، تخصص، زمان دسترسی، گواهینامه های پزشکی و موارد دیگر را فهرست کنید.

  با رزرو اسلات مشاوره و پرداخت پیش پرداخت، بیماران می توانند از خدمات مشاوره استفاده کنند و از طریق اپلیکیشن نسخه الکترونیکی دریافت کنند.

  14-اپلیکیشن ردیابی سلامت و برنامه ریزی غذا

  در زندگی پر مشغله امروزی، افراد فرصتی برای فکر کردن در مورد آنچه که برای سلامتی و رژیم غذایی خود نیاز دارند، ندارند.بنابراین، توسعه یک اپلیکیشن موبایل که وضعیت سلامتی شما را ردیابی کند و دستورالعمل های غذایی را پیشنهاد کند، ایده خوبی است.

  همچنین، می توانید متخصصان تغذیه و کارشناسان سلامت را به اپلیکیشن اضافه کنید تا شخصا سوابق سلامتی کاربران را ارزیابی کنند و یک برنامه غذایی برای حفظ سلامتی پیشنهاد کنند.

  علاوه بر این، می توانید نکات تغذیه سالم ، دستورالعمل پخت میان وعده های سریع را همراه با ارزش غذایی آن ها در اپلیکیشن اضافه کنید.

  15-اپلیکیشن فضای پارکینگ خودرو

  بعضی از شهرهای کشور مانند تهران بسیار شلوغ هستند و پیدا کردن جای پارک خودرو مسئله ای جدی خصوصا برای مسافران است.

  راه اندازی اپلیکیشن رزرو جای پارک خودرو در تهران می تواند کمک بزرگی به افراد باشد. با استفاده از این اپلیکیشن کاربران می توانند محل های پارکینگ را بررسی کنند و برای زمان مشخصی آن را رزرو کنند.

   اپلیکیشن، هزینه پارکینگ را براساس تعداد ساعات پارک شما دریافت می کند.

  نتیجه گیری:چگونه از سرمایه گذاری تجاری سود کنیم

  با ظهور فناوری و نوآوری در صنعت توسعه اپلیکیشن موبایل، ایده راه اندازی اپلیکیشن موبایل برای کسب درآمد تصمیم خوبی است. ما در اینجا چند ایده برای توسعه اپلیکیشن را برای شما بیان کردیم.

  مطمئنا این ایده ها آینده ای عالی برای کسب و کار شما دارند، اما برای تحقق بخشیدن به این ایده ها باید از یک تیم حرفه ای برای توسعه آن استفاده کنید تا بتوانند ایده را تجزیه و تحلیل کنند و فناوری های مناسب را برای ایده شما انتخاب کنند.

   بنابراین اگر قصد دارید این ایده ها را به اپلیکیشن تبدیل کنید می توانید با ما تماس بگیرید.

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی آنلاین