پرش به محتوا

هزینه ایجاد یک MVP در سال 1402 چقدر است ؟

  تجربه داشتن یک ایده اپلیکیشن با ارزش چند میلیاردی کلید موفقیت نیست. برای راه‌ اندازی یک اپلیکیشن موبایل موفق، برنامه‌ریزی، استراتژی، تلاش‌ ها و روش‌های زیادی برای ایجاد موفقیت وجود دارد.

  یک شخص علاقه مند به حوزه تجارت آنلاین تحت تأثیر این واقعیت است که انتظار می رود صنعت توسعه اپلیکیشن تلفن همراه در سال 1402 درآمدی معادل 1100 الی 1300 میلیارد تومانی قرار داشته باشد. یک بنیانگذار ایده موفق برای توسعه اپلیکیشن تلفن همراه میخواهد کلی وقت و انرژی صرف کند تا بخشی از این صنعت پر رونق شود. او پر از هیجان است و برای ایجاد یک راه حل عجله می کند و یک اپلیکیشن کامل را راه اندازی می کند که دارای ویژگی های پیشرفته است که توسط آخرین فناوری ها ایجاد شده است.

  سپس یک بنیانگذار دیگر بودجه ای را در بازاریابی و تبلیغات اپلیکیشن سرمایه گذاری کرده تا آن را بفروشد. فقط تعداد کمی از کاربران برنامه را نصب کردند و خدمات خریداری کردند. به زودی بودجه این بنیانگذار تمام میشود و در نتیجه، محصول می میرد و بنیانگذار با اتلاف وقت خود تلاش بیهوده سرمایه خود را هم از دست میدهد !

  در این دوران رقابتی، اگر قصد دارید یک اپلیکیشن موبایل موفق بسازید، زمان و پول دو منبع محدودی هستند که نشان میدهند که آیا ایده شما باعث شکست کسب‌ و کار شما می‌شود یا خیر. تنها یک ایده اپلیکیشن عالی به شما کمک نمی کند به نتایج مطلوب برسید. بودجه و حداقل محصول قابل دوام MVP شما باید با هم برنامه ریزی شود، در غیر این صورت، به شدت شکست می خورد و از بین میرود. مهم نیست که برنامه شما چقدر فانتزی یا دارای ویژگی های غنی خواهد بود !


  بخوانید : تیم مورد نیاز جهت طراحی اپلیکیشن


  چرا توسعه MVP یک گزینه ایده آل برای استارتاپ های فناوری است؟

  توسعه یک اپلیکیشن تلفن همراه با انتخاب گسترده ویژگی ها نه تنها یک گزینه گران قیمت است بلکه ریسک کسب و کار را نیز افزایش می دهد. جایگزین عالی برای خلاص شدن از این ریسک گران قیمت ساخت یک محصول حداقل قابل دوام MVP است که هزینه آن بسیار کمتر از ساخت یک برنامه کامل است.

  در اینجا آمار بازار نشان می دهد که چرا MVP ها شانس موفقیت بیشتری نسبت به راه اندازی یک برنامه تلفن همراه کامل دارند.

  • 42 درصد از برنامه های کاربردی تمام عیار موفق نمی شوند زیرا در هنگام راه اندازی دیگر نیازی در بازار باقی نمی ماند.
  • 17 درصد از برنامه ها با شکست مواجه می شوند زیرا هیچ مدل تجاری ندارند.
  • 13 درصد به دلیل ناهماهنگی در بین تیم و سرمایه گذاران، از اپلیکیشن های تلفن همراه برای ایجاد برند استفاده می کنند.
  • 7 درصد از اپلیکیشن های تلفن همراه به دلیل نداشتن ساختار عرضه و تقاضا موفق نمی شوند.

  سوال اصلی این است که MVP در سال 1402 چقدر هزینه دارد ؟

  هنگامی که در حال شروع توسعه MVP هستید مهمترین عاملی که باید در نظر بگیرید هزینه آن است. اگر شما نیز کنجکاو هستید که بدانید چه مقدار بودجه برای ساخت یک MVP نیاز دارید، باید با من در این مطلب همراه شوید.

  عوامل مختلفی را که بر هزینه توسعه اپلیکیشن MVP تاثیر می‌گذارند را درک کنید.

  • اولین چیزها همیشه اول میمانند !

  برای آن دسته از علاقه مندان به کسب و کار که با اولین برنامه خود شروع به کار می کنند ممکن است این احتمال وجود داشته باشد که حتی ایده روشنی در مورد اینکه MVP دقیقا چیست نداشته باشند !

  درک مفهوم MVP و ویژگی های اصلی آن

  MVP یک محصول حداقل قابل دوام است با حداقل جزییات و در عین حال با انتخاب اولیه ویژگی‌ها ساخته می‌شود و توسعه آن معمولاً حدود دوماه طول می‌کشد و برای ساخت آن به گروه کوچکی از توسعه‌دهندگان نیاز دارد.

  هدف از ساخت راه حل MVP این است که به سرعت برنامه شما را با حداقل ویژگی ها بازاریابی کنید و به کاربران اجازه دهید محصول را آزمایش کنند و ارزش ایده اپلیکیشن را بیابند. در این سناریو، نقش یک شرکت توسعه‌ دهنده اپلیکیشن بسیار مهم است، زیرا آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا MVP متناسب با نیاز خود بسازید. هنگامی که کاربران محصول را تست می کنند، به راحتی به ویژگی های بی نیاز آن پی خواهند برد. در این مورد، توسعه دهندگان استراتژی توسعه اپلیکیشن خود را اصلاح می کنند و آن ویژگی ها و عملکردهای غیر ضروری را از برنامه حذف می کنند.

  با در نظر گرفتن راه اندازی یک MVP صاحبان مشاغل می توانند 5 تا 7 ماه در توسعه و هزینه ساخت یک برنامه کامل به طور همزمان صرفه جویی کنند. در واقع، با راه‌اندازی یک MVP به بازار، ارزیابی اینکه آیا مخاطبان هدف به راه‌ حل های اپلیکیشن شما و بازخورد آن‌ها علاقه دارند یا خیر آسان‌تر می‌شود. علاوه بر این توسعه دهندگان می توانند با توجه به بازخورد کاربر اصلاحاتی در اپلیکیشن شما ایجاد کنند.

  علاوه بر این ویژگی های اصلی یک MVP چی هستند؟

  • راه‌حل‌های MVP با ارزش کافی ساخته شده‌اند که به راحتی به شما کمک می‌کند ارزیابی کنید که آیا کاربران نهایی آن را جالب می‌بینند و از خدمات استفاده میکنند یا خیر.
  • با راه اندازی MVP می توانید به راحتی از کاربران نهایی بازخورد دریافت کنید که به توسعه آینده کمک می کند.
  • مزایای آتی کافی برای حفظ کاربران اولیه را نشان می دهد.
  • MVP فرصتی را برای شما فراهم می کند تا پتانسیل ایده اپلیکیشن خود و ویژگی های مورد نیاز آن را آزمایش کنید.
  • تنها با ساختن ویژگی‌های ضروری، از هدر رفتن پول و زمان شما صرفه‌جویی میشود.
  • منابع کمتری برای ایجاد راه حل مورد نیاز است.
  • ریسک کسب و کار را به حداقل برسانید و انعطاف پذیری را برای توسعه در نهایت افزایش میدهید.
  • راه حل MVP ایده واقعی را برای سرمایه گذاران تجاری ارائه می دهد که اپلیکیشن آنها چگونه به نظر می رسد، مخاطبان هدف چه کسانی خواهند بود و امکان موفقیت آن را فراهم می کند.

  بخوانید: چگونه یک اپلیکیشن موبایل با بودجه محدود توسعه دهیم؟


  به طور خلاصه: توسعه یک MVP فروش محصولی است که حتی هنوز به طور کامل ساخته نشده است. شما با استخدام تیم دهنده اپلیکیشن موبایل و دریافت بازخورد و شروع به اعمال و افزودن ویژگی ها بر اساس نیاز ها محصول را وارد بازار می کنید. بر اساس بازخورد کاربران نهایی می توانید اپلیکیشن را گسترش دهید. اکنون به سؤال اولیه ادامه میدیم هزینه ساخت یک راه حل MVP چقدر است؟

  ساخت MVP برای کسب و کار شما در سال 1402 چقدر هزینه دارد؟

  برآورد هزینه توسعه MVP به همان اندازه پیچیده است که پیش بینی هزینه توسعه یک اپلیکیشن کامل پیچیده است. و بدون دانستن ایده تجاری، ویژگی‌ها و قابلیت‌های اپلیکیشن، پیچیدگی طراحی UI/UX، حتی حدس زدن میانگین هزینه ساخت MVP پیچیده می‌شود.

  وقتی صحبت از محاسبه هزینه ساخت MVP می شود، به چندین عامل کلیدی بستگی دارد. این یک خیال پردازی رایج است که بنیانگذاران تصور می کنند هزینه ساخت MVP عمدتاً به فناوری استفاده شده برای توسعه اپلیکیشن بستگی دارد. اما این درست نیست.

  این تنها یکی از آن مؤلفه هایی است که بر هزینه توسعه اپلیکیشن تأثیر می گذارد. اما وقتی نوبت به تنظیم بودجه می‌رسد، درک همه این عوامل حیاتی که بر توسعه هزینه MVP تأثیر می‌گذارند، به همان اندازه مهم است.

  • عوامل مهم و موثر بر هزینه توسعه MVP
  انتخاب تیم توسعه

  1. انتخاب تیم توسعه

  بودجه توسعه MVP تا حد زیادی به هزینه ساعتی توسعه‌ دهنده اپلیکیشن بستگی دارد. اگر در اینجا فرض می کنید که MVP می تواند توسط هر توسعه دهنده ای ساخته شود، ممکن است در اشتباه باشید. حتی اگر MVP باشد باز هم برای ساخت یک اپلیکیشن با کارایی بالا به مهارت های برنامه نویسی نیاز دارد. می توانید تیم توسعه اپلیکیشن موبایل چارا را استخدام کنید و پروژه خود را برون سپاری کنید. هر گزینه مزایا و معایب خود را دارد و با مدل های قیمتی متفاوتی قیمت گذاری می شود.

  اگر می خواهید یک فریلنسر استخدام کنید، بسته به مهارت، تخصص و دانش، هزینه ساعتی ممکن است از 150 تا 450 هزار تومان در ساعت متغیر باشد. ممکن است این روش کمترین هزینه را برای شما داشته باشد، اما خطر کیفیت و امنیت زیادی در آن وجود دارد.

  ایجاد یک تیم توسعه اپلیکیشن و بررسی هر متخصص به تلاش و زمان زیادی نیاز دارد. هزینه دستمزد ماهانه کل تیم توسعه نسبت به ساخت یک راه حل کامل MVP بسیار گران تر خواهد بود.

  بنابراین در نهایت برون سپاری کار به یک شرکت توسعه اپلیکیشن که بسته کاملی از توسعه اپلیکیشن را با قیمتی رقابتی در اختیار شما قرار می دهد تصمیم خوبی خواهد بود. بسته به اندازه تیم توسعه، مهارت ها، تجربه و دانش، هزینه ساعتی توسعه دهندگان اپلیکیشن می تواند از 150 تا 450 هزار تومان متغیر باشد. اما بسته به پیچیدگی اپلیکیشن می تواند از 450 هزار تومان در ساعت هم فراتر رود.

  2. پیچیدگی طراحی محصول

  بدون شک طراحی UI/UX مهمترین مؤلفه برنامه شماست. اما نمی‌توان این واقعیت را انکار کرد که پیچیدگی طراحی اپلیکیشن نیز می‌تواند بر هزینه توسعه اپلیکیشن موبایل MVP تاثیر بگذارد.

  هزینه به پیچیدگی طراحی اپلیکیشن بستگی دارد. بهترین رویکرد برای ارزیابی هزینه طراحی تخمین رابط کاربری (UI) است که در اپلیکیشن استفاده می شود. با این حال همیشه به یاد داشته باشید که هزینه طراحی UI هزینه جداگانه ای دارد.

  برای تحت کنترل نگه داشتن هزینه طراحی اپلیکیشن، ارزش دارد یک گرافیست را استخدام کنید که طراحی UI/UX ساده، جذابی را به شما پیشنهاد دهد که کاربران شما را برای مدت طولانی تری در اپلیکیشن نگه دارد و زمان کمتری را برای توسعه نیاز دارد. اجزای اصلی که ساختار هزینه UX را تعیین می کنند عبارتند از:

  • آماده سازی: قبل از تشکیل جلسه با کارشناسان، طرح را برنامه ریزی کنید.
  • Wireframe: مانند ساختاری از طراحی اپلیکیشن شما یا طرحی ناهموار بر روی کاغذ است که صفحات نمایش و سایر عناصر اپلیکیشن شما را توضیح می دهد.
  • Mockup: ارائه اولیه طرح به مشتریان که نسخه اولیه طرح است.

  3. ویژگی ها و قابلیت های اپلیکیشن

  تعداد ویژگی های راه حل MVP شما تعیین می کند که راه حل MVP شما در سال 1402 چقدر هزینه دارد. افزودن ویژگی های بیشتر به برنامه شما به معنای پیچیدگی بیشتر است و زمان و هزینه توسعه بیشتری را می طلبد. بنابراین، باید تعداد ویژگی‌های ضروری و ویژگی‌های اضافی را که باید به برنامه اضافه شوند، اولویت‌ بندی و فهرست کنید.

  قبل از شروع فهرست کردن ویژگی‌ها مهم است که نوع اپلیکیشن موبایلی را که در حال توسعه هستید و چه کسانی کاربران نهایی خواهند بود را تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که توسعه دهندگان برنامه باید تمام ویژگی های اساسی و ضروری را در توسعه MVP لحاظ کنند.

  4. Tech-Stack برای توسعه MVP

  فناوری مورد استفاده برای توسعه MVP تأثیر زیادی بر هزینه کلی توسعه اپلیکیشن خواهد داشت. درصورتی‌که اگر یک شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن موبایل آگاه از فناوری‌ها و چارچوب‌های مختلف را برون‌سپاری کنید، نیمی از نبرد را از قبل برنده خواهید شد. با این حال، در صورتی که نه شما و نه تیم شما قادر به انتخاب بهترین فناوری برای پروژه نیستید، می توانید با یک متخصص مشورت کند.

  نکته ای برای استارتاپ ها و استفاده از فناوری ها وجود دارد که می توانید برای توسعه MVP در نظر بگیرید.

  • Flutter  : برای ساخت برنامه های چند پلتفرمی برای صرفه جویی در زمان و بودجه زیرا 90٪ کدها قابل استفاده مجدد هستند.
  • Laravel برای توسعه بک اند: در حالی که فریم ورک لاراول فوق العاده قدرتمند میباشد میتوان این اطمینان را داشت که توسعه سمت سرور پروژه با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

  مهمتر از همه، انتخاب فناوری مناسب برای ساخت MVP می تواند بر کیفیت پروژه تأثیر بگذارد و به طور کلی می تواند هزینه توسعه اپلیکیشن موبایل را افزایش دهد.

  به طور خلاصه: اینها چند پارامتر اصلی هستند که بر هزینه کلی توسعه MVP تأثیر می گذارند. جدای از آن، چقدر زمان برای توسعه طول می کشد، هزینه توسعه اپلیکیشن MVP چقدر است؟

  ساخت MVP در سال 1402 چقدر هزینه دارد؟

  هزینه متوسط ​​برای ساخت یک راه حل MVP اپلیکیشن تلفن همراه ممکن است از 80 تا 170 ملیون تومان متغیر باشد، بسته به پیچیدگی ویژگی های اپلیکیشن و استفاده از فناوری ها و بستگی به تیم توسعه پروژه خواهد داشت.

  اندازه و نیاز کسب و کارهایی که در ایران هستند متفاوت میباشد بر همین اساس نیازها و نیازهای بودجه ای متفاوتی هم دارند بنابراین قبل از اینکه به هر نتیجه ای برسید ارزش دارد که یک تماس تلفنی با کارشناسان ما داشته باشید.

  نتیجه

  تعیین هزینه ساخت MVP شکافتن هسته اتم نیست اگر بدانید چه پارامترهایی وجود دارد و چه عواملی بر هزینه توسعه اپلیکیشن تأثیر می گذارد. نیمی از راه را گذرانده اید اگر آماده ساختن یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار خود هستید، اما مطمئن نیستید که هزینه آن چقدر است، پس ارزش آن را دارد که با تیم توسعه اپلیکیشن چارا برای ساختن یک MVP و اپلیکیشن موبایل موفق ارتباط برقرار کنید. هنگامی که یک راه حل MVP ایجاد می کنید، ارزیابی ایده اپلیکیشن و دریافت بازخورد ارزشمند از مشتریان آسان تر می شود.

  با این حال تخمین نهایی بسته به مدت زمان ساخت یک اپلیکیشن خواهد داشت. اما انتخاب درست برنامه‌ نویسان می‌تواند به شما کمک کند برنامه‌ای با ویژگی‌های ضروری راه‌اندازی کنید و به بهترین جایگزین‌های توسعه اپلیکیشن دسترسی داشته باشید که باعث صرفه‌جویی در زمان و بودجه می‌شود.

  بنابراین اگر ایده‌ای در ذهن دارید که می‌خواهید سریع آن را بازاریابی کنید و به دنبال تیم توسعه اپلیکیشن با مهارت بالا هستید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و با تیکت ارسال کنید.

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برچسب‌ها:
  پشتیبانی آنلاین