پرش به محتوا

طراحی اپلیکیشن سلامت روان و روانشناسی

  طراحی اپلیکیشن سلامت روان و روانشناسی

  برنامه‌ های خود مراقبتی از برنامه‌هایی که هیچ‌ کس آن‌ها را دانلود نمیکرد، به یکی از موفق‌ ترین برنامه‌ ها تبدیل شده‌اند. زیرا افراد بیشتر متوجه می‌شوند که نیاز به مراقبت از خود دارند. مجموعه کاملی از فعالیت‌ها، آزمون‌ها، بازی‌ها، برنامه‌های مراقبت از خود پاسخ‌هایی را ارائه می‌دهند که مردم این روزها به دنبال آن هستند.

  هزینه ها برای تامین سلامت روان در سال 1401 به بیش از 50 ملیارد تومان خواهد رسید. با در نظر گرفتن رشد 32 درصدی، با فرض نرخ رشد سالانه 20 درصد، یک رقم محافظه کارانه است. به ویژه با توجه به رشد در5 ماهه اول سال 1401 نسبت به مدت مشابه سال 1400 در ایران.

  در حالی که این رشد ممکن است کمتر از سایر بخش‌ها باشد، اما در حال رشد است و آینده‌ای شبیه به آن وجود ندارد. اگر قصد دارید وارد اپلیکیشن‌های خود مراقبتی شوید یا برنامه‌ای در این زمینه ایجاد کنید، اکنون زمان مناسبی برای انجام آن است. رقابت در این زمینه سخت نیست، رشد امیدوارکننده است و شما در مکان مناسبی برای توسعه اپلیکیشن موبایل خود هستید.


  با افزایش استرس زندگی، افراد بیشتری به سمت خود مراقبتی کشیده می شوند.
  بازار به طور خاص بر اساس علایق شخصی است، یک برنامه خوب فکر شده می تواند بازی را تغییر دهد.

  برنامه Happify یک برنامه مراقبت از خود است که مدیریت استرس و آگاهی کاربران را بهبود می بخشد. تمام مفهوم Happify این است که کاربران را خوشحال کند و نگرانی های ذهنی خود را پشت سر بگذارد. Happify با فعالیت‌ها، آزمون‌ها، بازی‌های کوتاه و موارد دیگر این امکان را فراهم می‌کند. همه چیز از چیدمان صفحه گرفته تا UI/UX برای یک برنامه انحصاری باشد.

  با Happify، کاربران می توانند کنترل زندگی عاطفی و رفاه خود را در دست بگیرند و در نهایت به شادی بیشتری از آنچه که داشتند دست یابند. 100 برنامه مختلف ذهن آگاهی وجود دارد. چیزی که Happify را متفاوت می کند این است که اکثر آنها به سمت آرامش و مراقبه گرایش دارند. شادی همان چیزی میباشد که همه چیز را تغییر میدهد.

  مراحل توسعه یک برنامه مراقبت از خود مانند Happify

  مردم تصور می‌کنند که ساخت اپلیکیشن‌های خود مراقبتی ممکن است تا حدودی آسان‌ تر باشد، اما با قدرت بیشتر، مسئولیت‌های بیشتری نیز به همراه دارد. از آنجایی که این برنامه‌ها مستقیماً بر زندگی انسان‌ها تأثیر می‌گذارند، این برعهده توسعه‌ دهندگان است که مطمئن شوند همه چیز در جای خود قرار می‌گیرد. هنگام برنامه‌ ریزی اپلیکیشنی مانند Happify، مشاوره تخصصی باید اولویت شما باشد، زیرا ممکن است، در هر صورت به آن نیاز پیدا شود .


  بخوانید : تیم مورد نیاز جهت طراحی اپلیکیشن


  اپلیکیشن‌هایی مانند Happify محبوبیت دائمی پیدا کرده‌اند، اما همچنان فاقد پذیرش انبوه هستند، و شما باید این را در حین تمرکز بر منابع در نظر داشته باشید. زمانی که هجوم عظیمی اتفاق می افتد، ممکن است به زودی رونق ایجاد شود و برنامه شما باید از همان ابتدا برای آن مقیاس بندی شود. اکنون که ایده اولیه ای در مورد کارهایی که باید انجام شود دارید، اجازه دهید مراحل توسعه اپلیکیشنی مانند Happify را طی کنید.

  مرحله 1: برنامه ریزی موارد ضروری

  همه چیز با یک ایده شروع می شود، اما برای پیشرفت و حرکت سریعتر، باید چند چیز را از ابتدا برنامه ریزی کنید. چیزهایی مانند ویژگی‌ها، UI/UX، وایرفریم، نقش مهمی در برنامه شما دارند. در حالی که نمی‌توانید به تنهایی این موارد را برطرف کنید، باید از همان ابتدا یک مشاوره دریافت کنید تا همه چیز را در چشم انداز قرار دهید.

  این بر هزینه و نحوه انجام پروژه وتوسعه برنامه تأثیر می گذارد. در حالی که همه چیزهای دیگر را می توان با کمک شریک تجاری خود تصمیم گرفت، شما باید بفهمید که برنامه چه کاری انجام می دهد، و برای آن، باید در مورد ویژگی ها تصمیم بگیرید.

  ایجاد فهرستی از ویژگی ها

  ایجاد فهرستی از ویژگی ها

  ثبت نام کاربر
  برای جذب مشتریان جدید و دادن هویت منحصر به فرد به آنها در پلتفرم شما استفاده می شود. ثبت نام کاربر یکی از ویژگی‌های ضروری برای اپلیکیشنی به‌ عنوان Happify است.

  مشخصات کاربر

  به کاربران اجازه دهید اطلاعات ضروری برای الگوریتم شما را اضافه کنند. شما می توانید مشخصات آنها را بر اساس معیارهای مختلفی که در طول زمان از آنها جمع آوری می کنید، ذخیره و شخصی کنید.

  درگاه پرداخت

  برنامه های خود مراقبتی معمولاً از طریق یک مدل اشتراک درآمد کسب می کنند. شما باید یک دروازه پرداخت کارآمد را برای پرداخت آسان برای طرح های اشتراک یا سایر خریدهای درون برنامه ای ادغام کنید.

  پیگیری پیشرفت

  این ویژگی به کاربران امکان می دهد پیشرفت خود را در بخش های مختلف پیگیری کنند. حتی می‌توانید آن را به کل جامعه پیوند دهید تا مردم بتوانند مقایسه کنند و ببینند که چقدر پیشرفت کرده‌اند.

  گزارش قدرت شخصیت

  گزارش های قدرت کاراکتر کاربران تا بتوانند به راحتی بهترین نقاط قوت خود را بهتر بشناسند. Happify آن را ادغام کرد تا اطمینان حاصل کند که هر کاربر می‌تواند به آنچه می‌خواهد دست یابد.

  مدیتیشن و آزمون

  روش‌های مختلف برای القای حالت عمیق با مدیتیشن همراه با آزمون‌های کوچک برای کاربران برای شناخت بهتر خود است.


  مرحله 2: بخش توسعه
  تصمیم گیری در مورد ویژگی ها اولین قدم است. پیاده سازی آنها در برنامه تلفن همراه شما مرحله بعدی است. هر یک از مؤلفه‌های فوق می‌تواند زمانی که به درستی اجرا شود بسیار پیچیده باشد و به عنوان USP برنامه مراقبت از خود شما عمل کند. برای اینکه همه آن‌ها به خوبی کار کنند، در جدول زمانی که به آن نیاز دارید، باید تا حد امکان روی بخش توسعه تمرکز کنید. شرکت‌های توسعه‌ دهنده اپلیکیشن موبایل قول تخصص در این بخش را می‌دهند، و اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، همیشه می‌توانید با شرکتی مانند شرکت چارا مشورت کنید. دو انتخاب اصلی وجود دارد که باید انجام دهید:


  بخوانید: توسعه اپلیکیشن با تیم داخلی یا برون سپاری ؟


  انتخاب پلتفرم راه اندازی برای برنامه

  انتخاب پلتفرم راه اندازی برای برنامه

  اندروید و iOS دو پلتفرم محبوب هستند و در حالی که هدف قرار دادن هر دو ایده آل است، در شرایط مختلف هزینه آن دو برابر می شود. از آنجایی که هر یک از این برنامه ها با استفاده از فناوری های مختلف ساخته شده اند، وقتی به راه بومی بروید، دو برنامه جداگانه می سازید و برای هر کدام هزینه می پردازید.

  توسعه اپلیکیشن موبایل سازمانی

  با این حال، اگر مایل به استفاده از فن آوری های مختلف هستید، نیازی به هزینه سنگین ندارید. در پایان، اگر می‌خواهید از هر دو پلتفرم استفاده کنید، این بستگی به نحوه عملکرد بازار دارد و تا حدی یک انتخاب شخصی است. هنگامی که در مورد پلتفرم راه اندازی تصمیم گرفتید، دو گزینه دارید:

  1. برنامه های کاربردی بومی

  برنامه های بومی با استفاده از Kotlin/Java برای اندروید و Swift/C برای iOS ساخته شده اند. این برنامه ها به طور خاص برای سیستم عامل ساخته شده اند و روی دستگاه های دیگر کار نمی کنند. شما می‌توانید با توسعه برنامه Native به بهترین‌ها دست پیدا کنید، و این یک انتخاب برتر برای فعالان بازار بوده است که مشتاقانه به بهترین‌ها می‌روند. تنها نقطه ضعف آن هزینه و زمان برای توسعه آنها است

  1. برنامه Cross-Platform

  همانطور که از نام آن پیداست، یک اپلیکیشن کراس پلتفرم می تواند بر روی چندین پلتفرم اجرا شود. برنامه‌ها با استفاده مجدد از اکثر کدهای منبع ساخته شده‌اند، و در عین حال برنامه شما را قادر به اجرا در دستگاه‌های Android و iOS نگه می‌دارد و منابع زیادی را برای شما ذخیره می‌کند. نقطه ضعف برنامه های چند پلتفرمی، مقیاس پذیری و اجرای ویژگی های پیشرفته است. اگر در ابتدا نیازی به تمرکز روی هیچکدام ندارید، همیشه می‌توانید پس از شروع پروژه، برنامه‌ها را به‌عنوان بومی بازسازی کنید. این اتفاق باعث می‌شود که توسعه اپلیکیشن چند پلتفرمی در بین استارت‌آپ‌ها بسیار محبوب شود.

  فناوری ها

  جدا از فناوری های پایه توسعه اپلیکیشن موبایل چیزی است که باید مدیریت کنید. ویژگی‌های مختلف برنامه شما مانند Happify به APIهای شخص ثالث نیاز دارند و شما به یک CMS، پایگاه داده، خدمات مبتنی بر وب و موارد دیگر نیاز دارید. انتخاب صحیح ضروری است زیرا به شما کمک می کند در هزینه صرفه جویی کنید و برنامه خود را روان تر و بهتر اجرا کنید. بسیاری از فناوری ها یکدیگر را تکمیل می کنند و برای این کار به کمک شرکت های کهنه کار توسعه اپلیکیشن موبایل نیاز دارید. در زیر چند گزینه وجود دارد که هنگام دریافت برنامه خود به عنوان توسعه Happify دارید.

  شریک توسعه اپلیکیشن موبایل مناسب را انتخاب کنید

  توسعه برنامه‌ ای مانند Happify، با یک طرح‌ بندی پیچیده و ویژگی‌ها ی مناسب از شما می‌خواهد که شریک توسعه مناسب را انتخاب کنید. راه های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. می توانید به دنبال مشاوره باشید و تیم خود را بسازید، توسعه دهندگان اختصاصی را استخدام کنید یا کل فرآیند را از ابتدا شروع کنید.

  هر راهی محاسن و معایب خود را دارد، اما می توانید مطمئن باشید که یکی از مهم ترین تصمیماتی است که باید بگیرید. یکی را انتخاب کنید که مناسب ترین پروژه شما باشد. تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، برای چیزی به پیچیدگی Happify، بهترین انتخاب این است که با شرکت های متخصص توسعه اپلیکیشن موبایل همراه باشید.

  1. تیم داخلی
   می توانید از صفر شروع کنید و یک تیم داخلی را استخدام کنید تا برای توسعه اپلیکیشن موبایل برای شما کار کنند. در حالی که یکی از گران ترین گزینه ها است، می توانید همه چیز را دست اول انتخاب کنید. انتخاب همه چیز برای آنها می تواند برای اکثر افراد دردسرساز باشد، اما اگر به مسائل فنی علاقه دارید، این گزینه می تواند برای شما کارساز باشد. علاوه بر این، توسعه دهندگان ماهر در منطقه شما در دسترس هستند. اگر آنها آنجا هستند می توانید آن را حل کنید. در غیر این صورت، گزینه های دیگر باید مورد توجه شما باشند.
  2. به سراغ یک تیم فریلنسری بروید
   اگر بخواهید فریلنسرهای بیشتری را استخدام کنید، ظرفیت کاری یک تیم فریلنس بسیار بالاتر است. با این حال، آنها برای تحویل به موقع شناخته شده نیستند و می توانند پروژه هایی را که به جدول زمانی ورود به بازار محدود می شوند، تحت تاثیر قرار دهند. اگر مدیران پروژه و رهبران تیم خوبی دارید، می توانید این گزینه را انتخاب کنید، با توجه به اینکه اگر کارها به تعویق افتاد، میتوانید زمان بیشتری صبر کنید. این گزینه بیشتر برای افرادی انتخاب می‌شود که به جای توسعه برنامه‌ شان، منتظر تغییرات کوچک‌ ترهستند.
  3. یک شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل استخدام کنید
   آنها متخصصین خدماتی هستند که شما به دنبال آن هستید، و در حالی که چند جنبه منفی وجود دارد، فواید آن بسیار بیشتر از موارد قبلی است. شما به یک موقعیت کلاسیک نگاه می کنید که به متخصصان اجازه می دهید این کار را انجام دهند یا افرادی را استخدام می کنید تا اجزای واحد بسازند و آنها را جمع آوری کنند. با وجود اینکه ما یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل هستیم، اما اعتقادی به اجبار مردم برای انتخاب ما نسبت به سایر گزینه ها نداریم. در حالی که شرکتی مانند ما با توسعه‌دهندگان ماهر، آزمایش‌ کنندگان، تحلیل‌ گران می‌تواند کار بسیار بهتری را انجام دهد.

  برای توسعه اپلیکیشنی مانند Happify آماده هستید؟

  اکثر کاربران برنامه‌های خود مراقبتی را ترجیح می‌دهند و شرکت‌ها در سرتاسر جهان در حال آزمایش ویژگی‌ها و فناوری‌های جدید برای به دست آوردن تعداد قابل توجهی از کاربران هستند که در نهایت به درآمد عالی تبدیل می‌شود. شرکت چارا می تواند به شما کمک کند تا با تیم توسعه دهندگان و کارشناسان خبره به نقطه عطف تعیین شده دست یابید. و ایده های جهانی را در ایران متولد کنید مدل‌های تعامل انعطاف‌ پذیر ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بودجه شما را زیر حد انتخابی نگه دارند.

  مهندسان ما روندهای بازار ایران را درک می کنند و تجربه خوبی با فناوری های نوظهور برای توسعه یک اپلیکیشن عالی برای کسب و کار شما دارند. اگر قصد ساختن یک اپلیکیشن خودمراقبتی مانند Happify دارید منتظر تماس شما هستیم.

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برچسب‌ها:
  پشتیبانی آنلاین