پرش به محتوا

توسعه اپلیکیشن با تیم داخلی یا برون سپاری ؟

  توسعه اپلیکیشن با تیم داخلی یا برون سپاری ؟

  برنامه های کاربردی موبایل می توانند به کسب و کارها در دسترسی به مشتریان بالقوه در پلتفرم های تلفن همراه کمک کنند. علاوه بر این، همچنین می‌توان یافتن برندهای تجاری را از طریق برنامه‌ها برای مصرف‌ کنندگان بالقوه آسان‌ تر کند. همانطور که می دانیم اکثر مردم وقت خود را صرف تلفن های همراه خود کرده اند. و به عنوان یک برند، شما می خواهید همیشه در جایی که مصرف کننده است حضور داشته باشید.

  چندین کسب و کار برای اولین بار از طریق ایجاد اپلیکیشن ظاهر می شوند. اما در واقع چقدر پول برای ایجاد یک نرم افزار باید خرج شود؟ آیا ایجاد یک تیم داخلی یا استخدام توسعه دهندگان از یک تیم فناوری اطلاعات و برون سپاری ضروری است؟

  در تصمیم گیری موافقان و مخالفانی وجود دارد. اگر می خواهید سعی کنید یک تیم داخلی بسازید، میتوانید ادامه دهید. با این حال، اشکال این است که یک فرآیند طولانی برای جذب توسعه دهندگان وجود دارد. اکثر شرکت ها، اگر شروع به ساختن یک تیم داخلی کنند، باید بدانند که آیا منابع یا کارشناسانی که در اختیار دارند کافی است یا خیر، اما اگر کمبود آن احساس شود، مطمئناً این یک مانع خواهد بود.


  بخوانید: 8 ایده تجاری بسیار سودآور برای توسعه دهندگان وب


  مزایا و معایب برون سپاری

  یافتن توسعه دهنده مورد نظر و مطابق با خواسته های شما برای اجرای پروژه آسان است. با این حال، ثابت نشده است که همه شرکت های برون سپاری قادر به ارائه بهترین خدمات برای مشتریان خود باشند.

  اما اگر پول خرج شده را با نتایج به دست آمده مقایسه کنید این مشکل حل می شود. اغلب به این اصطلاح گفته می شود که آیا این خدماتی که برای آن پول پرداخت شده است ارزشش را داشته است یا خیر. این مقایسه بسیار مهم خواهد بود یا حتی تبدیل به موج جدیدی از روندها در شرکت های مدرن امروزی می شود. درباره بینش هایی که در مقایسه هزینه به دست آوردیم بیشتر بیاموزید.

  مقایسه هزینه‌ها بین برون‌ سپاری توسعه برنامه در مقابل تشکیل تیم داخلی

  هیچ‌ کس نمی‌خواهد شرکتش ضرر کند، قطعاً درآمد و سود پایدار می‌خواهد. قانون اقتصاد بیان کرده است که حداقل سرمایه حداکثر سود است. در مورد این تصمیم هم همینطور. هزینه های پرداخت حقوق یا صرفاً استخدام شرکت های فناوری اطلاعات برون سپاری شده چقدر است؟ در بحث بعدی به این سوال پاسخ داده می شود.

  حقوق برنامه نویس چقدر است؟

  حقوق برنامه نویس چقدر است؟

  در این مورد، نمونه ای از 4 شهر ایران را برای مقایسه میانگین حقوقی که باید برای توسعه دهندگان بپردازند، انتخاب می کنیم.

  تهران
  مشهد
  شیراز
  اهواز

  بر اساس تحقیقات، متوسط ​​حقوق سالانه پرداخت شده برای یک توسعه دهنده می تواند از 400 ملیون تا 700 ملیون تومان هزینه داشته باشد. البته در ساخت یک تیم داخلی، تنها تکیه بر یک توسعه دهنده کافی نیست.
  فرض بر این است که اگر ترکیب تیم شما حداقل 5 توسعه دهنده داشته باشد: 3 فرانت اند کار و 2 بک اند کار، می توانید هزینه ای را که برای استخدام آنها باید بپردازید تصور کنید.

  در ایران، محدوده قیمت تخمینی می تواند تا 2 ملیارد تومان در سال برای استخدام 5 توسعه دهنده باشد. موارد مختلف است، شما یک متخصص می خواهید، هزینه های انجام شده گران تر خواهد بود. علاوه بر این، اگر برای تشکیل یک تیم داخلی آماده نباشید، چالش های زیادی نیز وجود دارد. سعی کنید برنامه خود را با همکاری یک شرکت برون سپاری فناوری اطلاعات شروع کنید.


  بخوانید: چگونه یک اپلیکیشن موبایل با بودجه محدود توسعه دهیم؟


  هزینه توسعه یک اپلیکیشن موبایل چقدر است؟

  اگر شروع به برنامه ریزی در مورد هزینه های توسعه اپلیکیشن کرده اید، لطفاً توجه داشته باشید که فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در یادداشت ها بنویسید. اما در این بحث مختصر آن را بیان می کنم تا به راحتی قابل درک باشد. در اینجا عوامل ذکر شده است:

  1. کشور
   لازم به ذکر است که هر کشور یک قیمت تخمینی دارد. این قیمت بر اساس میزان کار آنها در ساعت است. در این مورد، من 3 مثال از مکان های مختلف، یعنی آسیا (هند، اندونزی، و غیره)، ایالات متحده، انگلستان را میزنم که برای مثال پروژه ای برای ساختن یک برنامه کاربردی مانند اینستاگرام به آنها داده شود.

  فرض بر این است که توسعه اپلیکیشنی مانند اینستاگرام ممکن است 1200 ساعت طول بکشد.

  توسعه دهندگان در آسیا به طور متوسط ​​500 تا 1 ملیون تومان در ساعت حقوق می گیرند. سپس 1200 ساعت ضربدر کمترین و بالاترین قیمت، عدد بین 600 ملیون تومان تا 1 ملیارد و 200 ملیون تومان را دریافت می کنید.
  اما اگر ایالات متحده را انتخاب کنید، محدوده قیمت در هر ساعت 120 تا 150 دلار است. بنابراین وقتی در 1200 ساعت ضرب شود، محدوده قیمتی بین 144000 تا 180000 دلار بدست می آید. که چندین ملیارد تومان به پول ما خواهد شد

  1. الزامات
   در ایجاد یا افزودن امکانات به اپلیکیشن، باید آنچه را که می خواهید در آن نیاز داشته باشید را برنامه ریزی کرده باشید. بر اساس تحقیقات انجام شده، دسته‌هایی از هزینه‌ها برای این مشخصات وجود دارد.
  • توسعه اپلیکیشن ساده: 30 تا 50 میلیون تومان
  • پیچیدگی متوسط: 50 تا 80 میلیون تومان
  • برنامه های پیچیده: بالای 100 میلیون تومان

  با توجه به آمارهای داده شده آیا تصمیمی بین برون سپاری و تشکیل تیم داخلی گرفته اید؟

  می توان نتیجه گرفت که اگر برنامه نویس ها را استخدام می کنید، باید آنها را یکی یکی در تشکیل یک تیم مستحکم به خدمت بگیرید. اگر سعی کنید با یک شرکت برون سپاری فناوری اطلاعات کار کنید، نه تنها یک تیم را به دست می آورید، بلکه این فرصت را دارید که بدانید چگونه آنها به عنوان یک تیم قوی کار می کنند و توسعه تیمی انجام میدهند، بنابراین اگر روزی قصد داشتید تیم خود را توسعه دهید، و هنوز در مورد هزینه های توسعه اپلیکیشن سوالی دارید؟ یا ایده های دیگری برای کسب و کار خود دارید؟ میتوانید در هر شرایطی از تیم چارا کمک دریافت کنید و مشاوره های ما باعث تصمیم گیری های بعدی شما باشد.

  3.3/5 - ( 3 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برچسب‌ها:
  پشتیبانی آنلاین