پرش به محتوا

نقش اپلیکیشن های موبایل در رشد کسب و کارها

  نقش اپلیکیشن های موبایل در رشد کسب و کارها

  نقش اپلیکیشن های موبایل در رشد کسب و کارها

  چرا کسب و کار شما برای رشد مداوم به اپلیکیشن موبایل نیاز دارد؟

  امروزه مردم از اپلیکیشن های موبایل برای هر هدفی که دارند استفاده میکنند. نقش اپلیکیشن های موبایل در رشد کسب و کارها بر کسی پوشیده نیست.شیوع ویروس کرونا که باعث خانه نشین شدن افراد بسیار زیادی شد تاثیر فوق العاده ای بر روند استفاده از اپلیکیشن های موبایل گذاشت.

  با اینکه در دوره کرونا تعداد بسیار زیادی از فروشگاه ها تعطیل و کارمندانشان بیکار شدند، اما از طرف دیگر اپلیکیشن های فروش آنلاین به غول های بازار تبدیل شدند. اپلیکیشن ها روش زندگی ما را تغییر نمی دهند اما روانشناسی مصرف را تغییر می دهد. با پیشرفت دیجیتال اپلیکیشن های موبایل به کسب و کارهای سنتی تسلط پیدا کردند.در واقع می توانیم بگوییم اپلیکیشن های موبایل چهره جدید تجارت هستند.

  اگر  این سوالات در ذهنتان است که دقیقا چه چیزی افراد را به استفاده از اپلیکیشن های موبایل سوق می دهد، افراد ترجیح میدهند از چه نوع اپلیکیشنی استفاده کنند و چه مدت برای اپلیکیشن های موبایل صرف می کنند، اینجا به جواب سوالاتتان خواهید رسید.

  بهتر است به آمارهایی که جمع آوری کرده ایم نگاهی بیندازید.

  حقایق و آمار شگفت انگیز صنعت اپلیکیشن موبایل

  این آمارها روند و عادات دانلود کاربران را که امروزه در بازار اپلیکیشن های موبایل اتفاق می افتد را نشان می دهد و به شما کمک می کند تا روانشناسی در حال تغییر کاربران را درک کنید.

  ما این آمار را به سه بخش عمده تقسیم کردیم:

  استفاده از تلفن همراه، بازاریابی تلفن همراه و پیش بینی ها برای سال 1401 و بعد از آن.

  استفاده از تلفن همراه

  • بررسی ها نشان می دهد که هر سال بر تعداد ساعت های استفاده از اینترنت اضافه می شود و اکثر کاربران بیش از 10 اپلیکیشن روی گوشی های خود نصب کرده اند.
  • در سال 1399 دانلود سالانه اپلیکیشن موبایل به 218 میلیارد رسید که تقریبا 7 درصد بیشتر از سال گذشته بود.
  • در سال 1399 کاربران 20درصد بیشتر از سال قبل برای اپلیکیشن ها هزینه کردند.
  • تا سال 1400، 7 میلیارد کاربر موبایل در سراسر جهان وجود داشت.
  • 92 درصد از زمان صرف شده برای موبایل صرف اپلیکیشن های موبایل می شود و شبکه های اجتماعی 44 درصد از زمان کلی اپلیکیشن های موبایل را می گیرند.
  • 25 درصد از کاربران تنها پس از یک بار استفاده از یک اپلیکیشن آن را رها می کنند.

  بازاریابی موبایلی

  چگونه کسب و کارها می توانند با سرمایه گذاری در توسعه اپلیکیشن موبایل به سود برسند؟

  • 51 درصد از کاربران می گویند با جستجو در تلفن های هوشمند خود یک شرکت یا اپلیکیشن جدید را کشف کرده اند.
  • در سال 1400 تبلیغات موبایل در ایران 80 درصد رشد داشته است.
  • هزینه های اپلیکیشن بازار نسبت به سال های گذشته 25 درصد رشد داشته است.
  استراتژی تولید محتوا

  پیش بینی ها برای سال 1401 و بعد از آن

  تقریبا 92 درصد از کاربران گوشی های هوشمند تا سال 1402 از دستیارهای صوتی در اپلیکیشن های موبایل استفاده خواهند کرد.

  به طور خلاصه، این آمارها و ارقام با گذشت هر سال بیشتر می شوند. چه یک کسب و کار نوپا باشید و چه یک کسب و کار پیشرو ،اپلیکیشن های موبایل به رشد شما در آینده کمک خواهند کرد.

  با افزایش استفاده از تلفن های هوشمند، اپلیکیشن های موبایل به یکی از قدرتمندتربن پلتفرم ها برای تبلیغ محصولات و خدمات مشاغل تبدیل شده است. بنابراین، برای تبدیل شدن به بخشی از این صنعت پررونق، تنها چیزی که نیاز دارید این است که رویکردی نوآورانه برای هدف قراردادن مشتریان بالقوه داشته باشید.

  از مزیت های داشتن اپلیکیشن موبایل،افزایش سریع درآمد، ارتقای برند با کمترین بودجه و رشد صنعت است.

  فرقی نمی کند در کدام حوزه خدمات ارائه می دهید، اپلیکیشن های کاربردی راه خود را در همه حوزه ها هموار می کنند و شما را قادر می سازند در بازارهای امروزی بقای خود را حفظ کنید.

  اهمیت داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار

  چرا اپلیکیشن های موبایل در محیط کسب و کار مدرن به یک نیاز مبرم تبدیل شده است؟

  امروزه اپلیکیشن های موبایل به جز ضروری برای رسیدن به موفقیت تبدیل شده اند، زیرا به طور مداوم در حال ارائه بهترین مزیت ها هستند. دلایل زیادی برای داشتن یک اپلیکیشن وجود دارد که ما مهم ترین آن ها را عنوان می کنیم.

  نقش ارتباطات در پروژه های تیمی

  1- ارتقای برند

  اپلیکیشن های موبایل به عنوان یک پلتفرم به شما این امکان را می دهند که تمام اطلاعات مربوط به برند خود را ارائه دهید و محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارید. همچنین می توانید آخرین نسخه محصولات را در اپلیکیشن بارگذاری کرده و آن را از طریق کمپین های تبلیغاتی تبلیغ کنید.

  در نهایت این کار به شما در افزایش فروش و پایین نگه داشتن هزینه تبلیغات کمک می کند.

  2- اپلیکیشن ها می توانند تعامل با مشتری را بهبود ببخشند

   اپلیکیشن ها می توانند تعامل با مشتری را بهبود ببخشند

  بر اساس مطالعات، کاربران گوشی های هوشمند 92 درصد از زمان اینترنت خود را  صرف دسترسی به اپلیکیشن های کاربردی موبایل می کنند. بنابرابن، زمینه بهتری برای ایجاد ارتباط مستقیم مشتری با کسب و کار شما به وجود می آید. چگونه؟ چند استراتژی مهم وجود دارد که آن ها را بیان می کنیم:

  • اپلیکیشن های موبایل می توانند به شما کمک کنند با استفاده از اعلان های فشاری با کاربران خود در ارتباط باشید و آنها را در مورد ورودی ها و اخبار جدید مطلع کنید.
  • کاربران می توانند از طریق پشتیبانی اپلیکیشن سوالات خود را بپرسند.

  بنابراین وقت خود را هدر ندهید و برای کسب و کار خود اپلیکیشن موبایل طراحی کنید تا به موفقیت برسید.

  3- توانمندسازی کسب و کارهای کوچک در صنعت

  اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کارهای نوپا می توانند قدرتمندترین و در عین حال تاثیر گذارترین ابزاری باشند که برای رشد کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند. اکثر بیزینس ها تصور می کنند که راه حل های دیجیتال فقط برای برندهای بزرگ در نظر گرفته شده است، در حالی که این طور نیست.

  با محبوبیت روز افزون اپلیکیشن های تلفن همراه، شرکت های مختلفی برای توسعه اپلیکیشن های اختصاصی به وجود آمدند که می توانند رشد کسب و کارها را بهبود ببخشند.

  4- ارائه تجزیه و تحلیل برای مدیریت کسب و کار

  اپلیکیشن های موبایل همراه با برنامه های مشتری و پنل مدیریت ارائه می شوند که در آن می توانید تجزیه و تحلیل های مهم برنامه را ردیابی کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا بتوانید تعداد بازدیدکنندگان، محصولی که بیشترین بازدید را داشته است، زمان صرف شده برای هر بخش و جایی از اپلیکیشن که بیشترین بازدیدکننده را دارد تعیین کنید.

  برای انجام تبلیغات تجاری موفق، داشتن تجزیه و تحلیل هایی که به شما کمک کند مخاطبان مناسب خود را در زمان مناسب مورد هدف قرار دهید بسیار مهم است.

  5-یک مزیت رقابتی به کسب و کار خود اضافه کنید

  39 درصد از کسب و کارها هنوز با اپلیکیشن های موبایل شروع به کار نکرده اند.این به معنی است که این کسب و کارها مشتریان خود را به دلیل نداشتن اپلیکیشن موبایل به کسب و کارهای دیگر منتقل می کنند. در نتیجه،اپلیکیشن موبایل همیشه به کسب و کار شما یک مزیت رقابتی اضافه می کند و مزایای زیادی را به ارمغان می آورد.

  سودمندی اپلکیشن های موبایل

  صنایع مهمی که می توانند از اپلیکیشن های موبایل سود ببرند

  براساس گزارشات و تحقیقات اکثر کسب و کارها اهمیت اپلیکیشن ها را درک کرده اند. اما سوال اینجاست که حوزه های صنعتی عمده ای که پس از توسعه اپلیکیشن رشد زیادی را تجربه کردند کدامند؟

  حال صنایعی را که از اپلیکیشن های موبایل برای کسب و کار خود استفاده کردند و رشد قابل توجهی را تجربه کردند را بررسی میکنیم.

  1-صنعت غذا و رستوران

  صنعت غذا و رستوران

  صنعت غذا و رستوران یکی از حوزه های مهمی است که با کمک اپلیکیشن های موبایل توانسته به درآمد بسیار زیادی برسد.

  بر اساس نظر سنجی خدمات تحویل غذا ،پررونق ترین اپلیکیشن ها هستند. مثلا برنامه اسنپ فود در چند سال گذشته توانسته است مشتریان زیادی را به خود جذب کند.

  با برنامه ریزی درست می توانید به کاربران اجازه دهید رستوران های خوب را پیدا کنند، نظرات و رتبه بندی ها را مشاهده کنند تا بتوانید مستقیما رضایت کاربر را افزایش دهید.

  بزرگترین مزیت اپلیکیشن های موبایل برای صنعت رستوران این است که می تواند مخاطبان زیادی را از طریق اپلیکیشن جمع آوری کند که در نهایت باعث افزایش سود می شود.

  2-بهداشت و درمان و صنعت تناسب اندام

  اپلیکیشن های موبایل در صنعت بهداشت مفهوم جدیدی نیست اما با فناوری های جدید مراقبت های بهداشتی موبایل به انتخاب اول بیماران تبدیل شده است.

  در واقع طبق یک نظر سنجی دانلود اپلیکیشن های پزشکی نسبت به سال 1400 ، حدود 50 درصد افزایش یافته است.

  کارشناسان اذعان کرده اند که اپلیکیشن های موبایلی مراقبت های بهداشتی ،نحوه ارائه مراقبت ها به بیماران را بهبود بخشیده است. به غیر از معاینات سریع برای ذخیره سابقه پزشکی بیماران، پزشکان می توانند به صورت مجازی به بیماران کمک کنند.

  3-صنعت سرگرمی

  با اتصال به اینترنت و یک اپلیکیشن موبایل کاربران می توانند هر نوع نمایشی را در هر زمان و مکان مشاهده کنند. همه چیز از جمله پخش زنده تا به روزرسانی اخبار و فیلم ها در اپلیکیشن ها موجود است.

  نتیجه

  امروزه نقش اپلیکیشن های موبایل در رشد کسب و کارها بسیار پر رنگ است.از طرفی به راحت زندگی کردن ما کمک می کنند و از طرف دیگر پلتفرمی هستند که می توان برای افزایش درآمد از آنها استفاده کرد.

  بنابراین اگر ایده ای در ذهن دارید آن را رها نکنید. با کمک مجموعه چارا می توانید ایده خود را به یک اپلیکیشن موبایل کامل تبدیل کنید که می تواند درآمد کسب و کار شما را افزایش دهد.

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پشتیبانی آنلاین