پرش به محتوا

سود آورترین ایده های اپلیکیشن برای رستوران ها در سال 1401

  سود آورترین ایده های اپلیکیشن برای رستوران ها در سال 1401

  در نیم دهه گذشته، صنعت غذا در سطح ایران به طور قابل توجهی در حال رشد بوده است. انتظار می رود این رقم در سال 1403 به 60 هزار میلیارد تومان در سال برسد. نمی دانید که چگونه و چرا صنعت غذا به سرعت در حال رشد است؟

  واقعیت این است که عادات غذایی ما ایرانی ها به طور چشمگیری در حال تغییراست. ظهور اپلیکیشن‌های جذاب و کاربر پسند و شبکه‌های محرکه‌ای با فناوری فعال، همراه با تغییر انتظارات مصرف‌ کننده، در مجموع صنعت غذا را به سطح بالاتری رسانده است.

  علاوه براین، قرنطینه ها و الزامات فاصله گذاری فیزیکی در مراحل اولیه بیماری همه گیر به این دسته کمک کرده است. تحویل غذا بر حسب تقاضا به یک راه نجات برای صنعت رستوران داری تبدیل شده است. بنابراین، کسب‌ وکارهای مواد غذایی به سرعت به سمت فناوری‌ ها، ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید متمایل می‌شوند. در مجموع آنها راحتی بیشتری را برای مشتریان خود به ارمغان خواهند آورد.

  تغییر روانشناسی مشتریان به سرعت ساختار اقتصادی تجارت غذا و رستوران را تغییر می دهد. و بهترین بخش این است که این تغییر در ایران باقی مانده است وهمچنان بر چشم انداز غذا خوری تأثیر می گذارد.

  بدون شک، تجارت تحویل غذا به سرعت در حال فراگیر شدن با تبلیغات در سراسر ایران است. آیا هنوز در مورد مهاجرت کسب و کارها که در حوزه غذا فعال هستند به پلتفرم های دیجیتال شک دارید؟ اگر بله، پس باید آمار بازار را بدانید.

  انتظار می رود بازار ایران در صنعت تحویل غذا به صورت آنلاین از 35 هزار میلیارد تومان در سال 1400 به 85 هزار ملیارد تومان تا سال 1404 افزایش یابد.

  جدا از این، صنعت تحویل مواد غذایی همچنان در حال گسترش است و تعداد کاربران مورد انتظار تا سال 1405 به 60 میلیون نفر خواهد رسید.

  بنابراین، چه در حال برنامه‌ ریزی برای راه‌اندازی کسب‌ وکار مواد غذایی باشید یا به دنبال فرصت‌هایی برای گسترش دسترسی رستوران خود به بازاری جدید باشید. در این مطلب ما ایده های درخشان برنامه غذایی قوی داریم که مطابق با نیازهای شماست. برای به دست آوردن بیشترین سهم از این بازار پر رونق، باید یک ایده اپلیکیشن درخشان داشته باشید. ایده ای که به کسب و کار شما رونق می دهد و آن را آینده نگر می کند.

  آیا در مورد اینکه از کجا شروع کنید کمی سردرگم هستید؟ چه نوع اپلیکیشنی برای کسب و کار خود نیاز دارید؟ منطقی است که یک شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل استخدام کنید. کارشناسان چارا انواع ایده های درخشان را به شما پیشنهاد می دهند که متناسب با نیاز کسب و کار شما باشد و خدمات بهتری توسط شما به کاربرانتون ارائه شود. می توانید از تجربیات ما در تجارت خود استفاده کنید و مشتریان خود را راضی نگه دارید. بنابراین بیایید مستقیماً به ایده های یک اپلیکیشن درخشان برای راه اندازی مشاغل مواد غذایی بپردازیم.

  10 ایده غذایی سودآور و پرطرفدار که باید در سال 1401 به آنها فکر کنید

  1. برنامه رزرو میز رستوران
   برای شام با خود و خانواده در رستوران مورد علاقه خود برنامه ای دارید؟ اگر در حال حاضر جمعیت بیشتر از ظرفیت خود داشته باشید چه؟ برای این کار یا باید یک ساعت صبر کنید یا با حمل غذای بسته بندی شده به خانه خود برگردید.

  جای نگرانی نیست، با ظهور تکنولوژی، رستوران ها بهتر می توانند رزروهای خود را مدیریت کنند. یک اپلیکیشن خوب به آنها کمک می کند تا میز را از قبل رزرو کنند. تعجب نکنید که اگر آنها میز را به صورت تلفنی رزرو کنند و کارکنان شما یادداشت را از دست بدهند !

  این یک راه حل عالی است که به کسب و کار رستوران شما سود میرساند !

  ایده یک برنامه آنلاین رزرو میز رستوران بر اساس تقاضا، این ایده راحتی را برای صاحبان و مشتریان فراهم می کند. صاحبان مشاغل بهتر می دانند که در شب چند مهمان به رستوران شما خواهند آمد. مالکان می توانند تعداد مناسبی از کارکنان را برای ساعات شلوغ مدیریت کنند تا از تجربه سفارش غذای مهمانان بی وقفه اطمینان حاصل کنند. با استخدام یک شرکت توسعه اپلیکیشن، پیاده سازی ویژگی های پیشرفته در برنامه بسیار آسان تر می شود. در واقع ما به شما کمک می کنیم تا نیازهای کسب و کار خود را با تکنولوژی های روز دنیا سازگار کنید.

  از سوی دیگر، مشتریان می توانند قبل در دسترس بودن جداول را بررسی کنند. همچنین، این انعطاف پذیری رزرو میز در زمان بازدید دلخواه آنها را افزایش می دهد. همچنین، مشتریان می توانند غذایی را که می خواهند در میز خود داشته باشند را از قبل سفارش دهند.

  هزینه تخمینی ساخت یک برنامه رزرو میز رستوران با ویژگی‌های اساسی، بسته به ویژگی‌ها و عملکردها، حدود 200 تا 300 میلیون تومان هزینه دارد.

  1. برنامه تحویل مواد غذایی بر اساس تقاضا
   در دهه گذشته، فروشگاه‌های مواد غذایی ا سوپرمارکت‌ها به فروشگاه‌ های مواد غذایی آنلاین تغییر مسیر داده‌اند که به کاربران تحویل آنلاین برحسب تقاضا را به مشتریان ارائه می‌دهند.

  اما خبر خوب این است که اپلیکیشن‌های تحویل خواربار آنلاین بدون نشان دادن هیچ نشانه‌ ای از کندی یا نزول به سرعت در حال محبوب شدن هستند

  اپلیکیشن‌های خواربارفروشی با پذیرش هوش مصنوعی، فرمان جستجوی صوتی، ردیابی تحویل آنی، ردیابی سفارش و موارد دیگر، جسورانه راه خود را در صنعت غذا هموار کرده‌اند.

  می‌توانید یک برنامه خرید و تحویل مواد غذایی بسازید و به مشتریان اجازه دهید خدمات تحویل خوار بارفروشی در اطراف را جستجو کنند. این برنامه توصیه‌ های خرید را به کاربران ارائه می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد تا در 30 دقیقه مواد غذایی را درب منزل تحویل بگیرند.

  می‌توانید با برنامه تحویل آنلاین خواربار فروشی با کمترین سرمایه‌ گذاری از 100 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان شروع کنید. هزینه با افزایش پیچیدگی ویژگی های برنامه افزایش می یابد.

  1. برنامه آنلاین تحویل غذای ارگانیک و طبیعی
   این روزها غذاهای طبیعی و ارگانیک در تمام گروه های سنی تقاضای بیشتری پیدا کرده اند. بنابراین، این یک راه عالی برای جلب توجه مشتریان با ارائه برنامه های آنلاین تحویل غذای ارگانیک و طبیعی است.

  بخش عمده ای از مخاطبان هدف برای غذاهای طبیعی و ارگانیک، از افراد ورزشکار گرفته تا تمام اقشار جامعه و افراد آگاه به رژیم غذایی را شامل می شود. تقاضا برای مواد غذایی ارگانیک از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است.

  این روزها مردم کالری دریافتی خود را محاسبه میکنند کیفیت محصولات تهیه شده از تولیدکنندگان طبیعی، کلید موفقیت تجارت تحویل مواد غذایی است. اگر در دوراهی هستید که از کجا شروع کنید و به دنبال چه باشید؟ من به شما توصیه می کنم که یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل را برون سپاری کنید. آنها تیمی از توسعه دهندگان اپلیکیشن، تحلیلگران کسب و کار، مهندسان تضمین کیفیت، طراحان UI/UX و غیره را دارند. میانگین هزینه ساخت یک اپلیکیشن از 200 میلیون تومان تا 350 ملیون تومان برای یک پلتفرم واحد متغیر است. به غیر از تحویل مواد غذایی ارگانیک و طبیعی، می توانید ویژگی های دیگری را نیز پیاده سازی کنید. که ممکن است شامل تحویل رایگان درب منزل، مسیریابی آنی، امتیازات وفاداری و موارد دیگر باشند.

  1. سفارشی کردن سفارش غذا و برنامه تحویل
   افراد زیادی هستند که دوست دارند غذاهایی را سفارش دهند که به طور خاص برای آنها تهیه شده است. بنابراین ایجاد اپلیکیشنی که به مشتریان این امکان می‌دهد که مواد و تکنیک‌ های پخت و پز و گیاهان مورد علاقه خود را انتخاب کنند، به جذب کاربران بسیارزیاد کمک می‌کند.

  بهترین راه برای موفقیت، ایجاد یک برنامه با یک منوی معمول به همراه گزینه سفارشی کردن غذا با انتخاب اجزای منو است. فقط تصور کنید که ارائه خدمات شخصی سازی شده برای تهیه غذا به کاربران بدون نیاز به جابجایی، یک ایده عالی برای تجارت در حوزه رستوران شما خواهد بود.

  کاربردی ترین اپلیکیشن تحویل مواد غذایی در ایران اسنپ فود میباشد. این اپلیکیشن در حال حاضر در ایران پیشرو میباشد. اما مفاهیم زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در بازار متمایز شوید پس باید تحقیقات را به طور جدی شروع کنید.

  بنابراین اساساً برای راه اندازی نسخه اصلی این اپلیکیشن به بودجه ای بین 200 تا 450 میلیون تومان نیاز دارید. اما اگر به دنبال ویژگی‌های پیشرفته باشید، هزینه توسعه می‌تواند تا 600 میلیون تومان بالا برود.

  1. برنامه سفارش و تحویل مواد غذایی شرکتی
   توسعه یک اپلیکیشن برای تحویل غذا در دفتر یا شرکت می تواند گزینه فوق العاده ای باشد. یک پلت فرم ایده آل برای افرادی خواهد بود که برای رفع نیازهای غذایی خود کار می کنند. می توانید برنامه ای ایجاد کنید که به طور خاص نیازهای شرکت ها یا کارکنان اداری را برآورده کند. برای اینکه این کار را انجام دهید، می‌توانید با غذا خوری‌های محلی، رستوران‌های نزدیک، نانوایی‌ها و ایستگاه‌های نوشیدنی که آماده سرو غذای تازه در کوتاه‌ مدت هستند، همکاری کنید.

  شما می توانید گزینه های زیادی را برای دسته بندی نوع غذا ارائه دهید. درست از تهیه غذا برای صبحانه، جلسات، جشن‌ها، ناهار تیمی تا وعده‌ های غذایی روزانه، مطمئن شوید که همه چیز در برنامه شما موجود است. برای به دست آوردن بزرگترین بخش از بازار پر رونق مواد غذایی، باید برای هر نوع غذایی که ممکن است در محیط های کاری شرکت مورد نیاز باشد آمادگی داشته باشید.

  1. برنامه مبتنی بر AR برای مکان یابی رستوران
   بسیاری از برنامه های تحویل غذا در بازار موجود است که به شما امکان می دهد رستوران های اطراف را پیدا کنید. اما مشتریان همیشه از بازدید جدید فقط بر اساس رتبه‌ بندی و بررسی می‌ترسند. اینجاست که ادغام آخرین فناوری‌ها مانند واقعیت افزوده، رضایت و تعامل بهتر مشتری را تضمین میکند.

  AR به سرعت راه خود را در صنعت توسعه اپلیکیشن موبایل هموار می کند. راه‌های جدیدی را به کسب‌ وکارها ارائه می‌کند تا مشتریان خود را با تأثیرگذاری بیشتر تحت تأثیر قرار دهند. مهم نیست که چقدر غذای خوشمزه ای در رستوران سرو می کنید، مطمئن شوید که در حال لذت بردن و جلب توجه مشتریان و توانایی حفظ مشتریان فعلی هستید. شما می توانید یک شرکت توسعه نرم افزار استخدام کنید که می تواند به شما کمک کند برنامه را به گونه ای سفارشی کنید که مشتریان را به سمت کسب و کار شما جذب کند. بازدیدکنندگان زیادی وجود دارند که ترجیح می دهند از مکان هایی با محیطی پر جنب و جوش دیدن کنند. و AR یک فناوری عالی است که به شما این امکان را می‌دهد مستقیماً برنامه رستوران خود را ببینید.

  • بیایید درک کنیم که چگونه این فناوری خلاقیت را به برنامه شما اضافه می کند

  کارت‌های منو مبتنی بر واقعیت افزوده: این کار باعث تجسم مجازی ظروف می‌شود که به مشتریان اجازه می‌دهد تا از طریق ویدئو، تصاویر یا سایر رسانه‌های چندرسانه‌ای، به آماده‌ سازی غذا نگاه کنند.
  سرگرمی درون برنامه ای: در حالی که مشتریان شما منتظر غذا هستند، اجازه دهید تا با اپلیکیشن بازی کنند یا آنها را تا حد امکان سرگرم کنید.

  1. برنامه کاهش هدر رفت مواد غذایی
   این یکی از بهترین ایده‌های برنامه غذایی برای رستوران‌ها خواهد بود که می‌تواند در سال 1401 سود زیادی به همراه داشته باشد. از آنجایی که یک رستوران یا استارت‌آپ هستید، واضح است که از هدر رفتن غذا آگاه باشید. در ابتدا، تولیدکنندگان مواد غذایی تخمین درستی از مقدار مواد غذایی ندارند، اگرچه معمولاً با هدر رفتن مواد غذایی مواجه می‌شوند.

  با این حال، این نوع از ایده برنامه غذایی یک ابتکار عالی برای جنبش اجتماعی خواهد بود و می تواند به شما کمک کند باقیمانده مواد غذایی را برای افرادی که نیاز واقعی دارند تامین کنید.

  حال سوال این است که این ایده اپلیکیشن چه طور کمک می کند تا سود کسب کنید؟

  با چنین ایده درخشان برنامه غذایی، شما توسط بسیاری از محافل شرکتی تشویق خواهید شد. همچنین، می‌توانید با شرکت‌های بزرگ برای مدیریت هزینه‌های عملیاتی و کاهش هزینه‌های ساخت غذا همکاری کنید.

  1. اپلیکیشن تحویل غذای کودک
   تعداد زیادی برنامه وجود دارد که به عنوان یک مدل جمع‌آوری کار می‌کنند. ارائه چندین گزینه غذایی از طریق برنامه غذا یک مفهوم رایج است. با این حال، راه‌اندازی اپلیکیشن تحویل غذای کودک یک ایده اپلیکیشن منحصر به‌ فرد است که می‌تواند در سال 1401 درآم دزایی کند.

  شما می توانید طیف کاملی از مواد غذایی مناسب برای یک گروه سنی خاص ارائه دهید. می‌توانید توسعه‌ دهنده اپلیکیشن تلفن همراه را استخدام کنید تا با بررسی دقیق این اپلیکیشن را ایجاد کند. این نوع کاربرد اساساً برای نوزادان استفاده می شود، بنابراین کیفیت محصول و برتری آن باید دغدغه اصلی باشد. برای والدین، برنامه شما می تواند با ارائه یک برنامه غذایی کامل بسیار مفید باشد.

  همچنین می توانید آنها را در مورد غذای مناسب نوزادان با توجه به سنشان راهنمایی کنید. این اپلیکیشن میتواند حاوی برخی از درمان ها با درمان مناسب خود برای نوزادان باشد. اگر صاحب یک فروشگاه غذای کودک هستید، این نوع اپلیکیشن برای شما عالی میباشد.

  1. کوپن غذا و برنامه تخفیف برای رستوران ها
   رستوران دار بودن، ایجاد رابطه با مشتریان جدید و حفظ پایگاه مشتریان قدیمی یکی از چالش برانگیزترین مشاغل است. در دنیای دیجیتال فعلی، مردم اغلب امکانات سفارش آنلاین غذا را انتخاب می کنند و ترجیح می دهند به سمت خدماتی که بهترین تخفیف ها را ارائه می دهند، تمایل پیدا کنند.

  بنابراین با داشتن یک رستوران، تا زمانی که تمام منوی غذا را روی صفحه نمایش با هزینه ارائه میکنید. مشتریان فقط یک ضربه تا سفارش غذایشان فاصله دارند. اما کسب‌ وکارهای مواد غذایی باید با توسعه اپلیکیشنی که کوپن‌های غذا، تخفیف‌ها را ارائه می‌کند یک قدم جلوتر بروند. در واقع، این می‌تواند یکی از بهترین ایده‌های برنامه غذایی برای یک استارت‌آپ باشد که می‌توانند از جهات مختلف از آن استفاده کنند.

  برای اینکه این ایده به موفقیت برسد، باید تمام معاملات ارائه شده توسط رستوران ها و غذاخوری ها را پیگیری کنید و کاربران خود را در مورد آخرین معاملات غذایی هوشیار نگه دارید.

  علاوه بر این، می‌توانید با رستوران‌ها ارتباط برقرار کنید و معاملات آنها را تبلیغ کنید و در ازای آن بتوانید با ارائه معاملات انحصاری، پایگاه کاربران را گسترش دهید. از آنجایی که اجرای این ایده آسان است، بسیاری از کسب‌ وکارهای مواد غذایی ترجیح می‌دهند این ایده اپلیکیشن را امتحان کنند. در حالی که این ایده برنامه پتانسیل بالایی برای ارائه ارزش به مشتریان دارد، شما باید با یک شرکت توسعه اپلیکیشن موبایل مناسب شریک شوید. آنها به شما کمک می کنند تا یک برنامه را با طراحی جذاب UI/UX سفارشی کنید. آنها با پیاده سازی چنین فناوری هایی باعث می شوند این اپلیکیشن بسیار کارآمد باشد.

  اپلیکیشن تحویل غذای کودک
  1. برنامه تهیه غذای آنلاین
   برنامه‌های آماده‌سازی وعده‌های غذایی آنلاین یک برنامه غذایی عالی برای افرادی است که دور از خانه زندگی می‌کنند یا سعی در یادگیری آشپزی دارند. می‌توانید کلاس‌های آشپزی از پیش ضبط‌ شده را برای غذاهای خاص ارائه کنید یا جلسات آشپزی زنده را با سرآشپزها در بازه‌ های زمانی مشخص اضافه کنید. قبل از شروع یک جلسه زنده، مطمئن شوید که برنامه شما نیم ساعت قبل یک اعلان برای کاربران ارسال می کند تا بتوانند موارد را مطابق با آن مدیریت کنند.

  همچنین، یک برنامه می تواند نکات آشپزی آسان و سریع را در اختیار دانش آموزان جدید قرار دهد. علاوه بر این، مشتریان می توانند دستور غذا را دانلود کنند که می توانند به صورت آفلاین نیز به آن دسترسی داشته باشند. مطمئن شوید که مجموعه گسترده‌ای از دسته‌های غذا را ارائه می‌دهید تا کاربران بتوانند به راحتی روی ظرف ضربه زده و دستور غذا را دریافت کنند.

  1. برنامه سفارش و تحویل غذاهای دریایی تازه، میوه ها و سبزیجات
   آن روزهایی که مردم برای خرید سبزیجات، میوه ها یا غذاهای دریایی بیرون می رفتند گذشته است. در عوض در این زندگی پرشتاب، هیچ کس زمان زیادی برای انتخاب از بین طیف گسترده ای از میوه ها، سبزیجات یا غذاهای دریایی را ندارد.

  می‌توانید اپلیکیشنی بسازید که طیف وسیعی از میوه‌ها، سبزیجات، آب‌ میوه‌های تازه، سبزیجات ارگانیک یا غذاهای دریایی را ارائه می‌دهد که نیازهای رو به رشد بازار را برطرف می‌کند. بنابراین اگر یک استارتاپ یا یک تجارت مواد غذایی هستید، توسعه اپلیکیشنی برای فروش میوه‌ های تازه، سبزیجات و ایده عالی خواهد بود. با یک سرمایه گذاری کوچک از 100 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان می توانید به راحتی شروع کنید.

  مواردی که عنوان شد چند پیشنهاد منحصربه‌ فرد برنامه غذایی هستند که می‌توانید برای گسترش کسب‌ وکار مواد غذایی خود در سال 1401 در نظر بگیرید. اینها بهترین ایده‌هایی هستند که می‌توانند به کسب درآمد و کشف فرصت‌های تجاری بهتر کمک کنند. نکته مهم این است که شما می توانید با حداقل سرمایه گذاری 100 میلیون تومانی شروع کنید. در واقع، قادر به راه اندازی نسخه اصلی برنامه در 4 ماه هستید.

  نتیجه گیری
  در سال های اخیر، صنعت غذا با سرعت زیادی در حال رشد بوده است. بخش تحویل آنلاین به یکی از پر رونق ترین بخش های این حوزه تبدیل شده است. بنابراین اگر هنوز کسب‌ وکارتان را با مدل کسب‌ وکار سنتی مدیریت می‌کنید، وقت آن است که یک شرکت توسعه‌ دهنده اپلیکیشن موبایل را استخدام کنید که بتواند حضور دیجیتالی برای کسب‌ وکار شما ایجاد کند. همه ایده‌های برنامه غذایی که در اینجا توصیه می‌شوند قابل توجه و مناسب برای انواع مشاغل و استارت‌آپ‌ ها یا حتی شرکت‌های بزرگ هستند.

  باید مجموعه مناسبی از ویژگی ها و عملکردها را در برنامه غذایی خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که دسترسی به آن راحت و ساده است. بنابراین اگر ایده‌ای در ذهن دارید، می‌توانید برای برآورد هزینه و عملکرد با کارشناسان تیم توسعه نرم افزار چارا مشورت کنید.

  5/5 - ( 1 امتیاز )

  دیدگاه شما نگاه ما رو عوض میکنه !

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برچسب‌ها:
  پشتیبانی آنلاین